Квартира в Парижі простояла закритою 70 років – ось що було всередині!

70
Квартира в Парижі

Насилу віриться, що ця дивовижна історія сталася насправді, а не прийшла до нас зі сторінок романів. Це сюжет про жінку, яка ретельно оберігала свій секрет все життя — навіть від найближчих родичів — і видала його лише після своєї смерті.

Квартира на четвертому поверсі будинку №2 на вулиці Ла-Брюйєр у 9 окрузі Парижа, неподалік церкви Сент-Трініте, колись належала знатній парижанці Марті де Флоріан. Світська левиця вона блищала на паризьких балах та вечірках та дружила з багатьма відомими художниками, поетами та політиками рубежу віків. Серед її шанувальників був прем’єр-міністр Франції Жорж Клемансо.

Але славу їй принесло не її бурхливе життя, а саме та квартира, завдяки якій історію мадам де Флоріан дізнався весь світ! В 2014 Мішель Гейбл опублікувала роман A Paris Apartement, в основу якого лягли реальні події.

У серпні 1939 року Марта померла у віці 74 років, а квартира дісталася у спадок її онуці Соланж Божірон. Почалася Друга світова війна, німці підходили до Парижа, і Соланж поспіхом залишила будинок, виїхавши на південь Франції у безпечне місце. Їй було всього 23, і, закриваючи двері на ключ, вона навіть уявити не могла, що більше ніколи не повернеться назад. Не приїхала вона навіть, щоби розібрати справи після смерті батька у 1966 році, але всі ці роки, як виявилося, справно платила оренду.

Квартира в Парижі

З’ясувалося це вже після її смерті, коли родичі почали розбирати документи та виявили квитанції: орендна плата та витрати регулярно сплачувались аж до смерті Соланж Божірон у червні 2010 року у віці 91 року. В результаті все, що знаходилося в квартирі, включаючи безліч картин, меблі та предмети побуту початку XX століття, збереглися незайманими протягом багатьох десятиліть!

Читайте також:  Як поводилася Меган Маркл, дізнавшись, що принц Гаррі насправді не такий уже багатій

Ситуацією зацікавилися експерти і у вересні 2010 року вміст квартири було продано з аукціону. Фахівці, яких запросили оцінити майно, були вражені: «Мені здалося, що я наткнувся на замок сплячої красуні», — розповідає аукціоніст Олів’є Шопен, саме він був першим, кому пощастило зайти в покинуті апартаменти.

Всередині квартири час зупинився: антикварні меблі, картини, дзеркала в різьблених рамах — і все це під товстим шаром пилу і павутини! З предметів інтер’єру виділялися старовинна дров’яна піч, раковина з каменю, туалетний столик, книги і іграшки Міккі-Маус, що скромно стоять у кутку, зі свинкою Порки.

Квартира в Парижі

У роки своєї молодості Мадам де Флоріан купила чимало картин для своєї паризької квартири. Багато полотен було знято зі стін і просто стояло прислоненим до стіни — схоже було, що господарі готувалися до переїзду, але не встигли. Серед них особливе місце займав портрет дами в рожевій сукні, як з’ясувалося, його написав Джованні Болдіні. За любовним листуванням, виявленим у квартирі, було встановлено, що на картині зображена сама Марта де Флоріан, з якою художник мав романтичні стосунки.

Портрет Марти де Флоріан, знайдений у замкнених апартаментах, продали на аукціоні за 2,4 млн. євро. Так, полотно стало найдорожчим із усіх робіт Болдіні.

В даний час квартира закрита для відвідування – та й без старовинної обстановки дивитися там особливо нема чого. Втім, нерухомість у цьому районі коштує чимало: навіть без меблів вартість квартири мадам де Флоріан оцінюється приблизно в 10 млн. євро.

Квартира в Парижі

Квартира в Парижі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :