Конгрес США намагається захистити одностатеві шлюби

42
одностатеві шлюби

У вівторок Палата представників Конгресу США схвалила законопроект, яким на федеральному рівні захищаються одностатеві та міжрасові шлюби. За цей законопроект проголосували всі демократи-члени Палати представників та чверть конгресменів-республіканців.

Закон, який офіційно називається «Акт про повагу шлюбу», був ініційований законодавцями-демократами після нещодавнього рішення Верховного суду США, який скасував своє рішення п’ятдесятирічної давності щодо конституційності абортів. Критики цього рішення суду побоюються, що в недалекому майбутньому Верховний суд, в якому переважну більшість становлять судді консервативних переконань, може переглянути й рішення, якими свого часу було узаконено одностатеві та міжрасові шлюби.

Незважаючи на те, що у своєму рішенні про аборти Верховний суд особливо зазначив, що це рішення не означає, що він має намір переглянути інші рішення своїх попередників, прихильники законопроекту кажуть, що право на шлюб потребує законодавчого захисту. Вони наводять висловлювання деяких членів Верховного суду про готовність знову розглянути питання щодо конституційності одностатевих шлюбів. Новим законопроектом анулюється «Акт про захист шлюбу», яким шлюб визначався як спілка чоловіка та жінки, закон, визнаний неконституційним Верховним судом у 2015 році, та запроваджуються додаткові заходи захисту одностатевих та міжрасових шлюбів. Конституційність міжрасових шлюбів також свого часу було затверджено Верховним судом.

Чи отримає цей законопроект підтримку у Сенаті, невідомо. Для його схвалення потрібно щонайменше десять голосів сенаторів-республіканців. Деякі сенатори-республіканці називають спробу прийняття нового закону політичним трюком демократів, зробленим напередодні проміжних виборів до Конгресу, які відбудуться восени цього року. За їхніми словами, жодної загрози одностатевим чи міжрасовим шлюбам у США немає.

Читайте також:  Байден хоче висунути Чарльза Брауна на посаду голови адміністрації

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я