Ексголовного лікаря Рівненського онкоцентру звинуватили у збитках понад 12 млн

7

Колишній головний лікар Рівненського обласного онкологічного центру отримав додаткову підозру.

Мова йде про 71-річного ексочільника одного з комунальних медзакладів Рівного, повідомила поліція Рівненщини. Слідчі стверджують, що протягом 2022–2024 років він, діючи у змові з головною бухгалтеркою, підписував штатні розписи із завищеними окладами для співробітників.

Через це 51 працівнику безпідставно нарахували та виплатили заробітну плату, а також сплатили лишній єдиний соціальний внесок. В результаті експосадовець, зловживаючи службовим станом, нанісши медичному закладу збитків на суму понад 12,3 мільйона гривень.

Слідчі повідомили чоловікові про підозрення за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (внесення до официальних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинених за попередньою змовою групою осіб);

ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та особливо великих розмірах).

Варто зазначити, що це вже не перше звинувачення, яке висувають колишньому керівнику онкоцентру. Раніше поліцейські завершили досудове розслідування щодо нього за фактом службової недбалості — тоді йшлося про майже 3 мільйони гривень лишніх виплат 23 працівникам через 150-відсоткові доплати. Цей обвинувальний акт уже передано до суду.

Також нагадаємо: у квітні 2026 року правоохоронці оголосили підозрю і колишній головній бухгалтерці цього ж закладу. Їй, зокрема, інкримінують завищення окладів 32 працівникам у 2021–2024 роках. За даними прокуратури, найбільше лишніх коштів – понад 2 мільйони гривень – отримала сама підозрювана.

Сам Григорій Максим'як, якого згадують у контексті цієї справи, коментуючи попередні звинувачення, заявивши, що найматиме адвоката та доводитиме свою правоту, адже, на його думку, всі виплати здійснювалися відповідно до закону. Натомість у прокуратури наголошують: проблема не в тому, що працівникам платили зарплату, а в тому, що доплати перевищували дозволені колективним договором 50% — іноді досягаючи 150%, і стосувалися лише окремих осіб.

Читайте також:  Мама померлої у Рівненській обласній лікарні дівчинки розповіла деталі трагедії (відео)

Читайте також на тему: Лікар Максим'як з Рівного не головний, але під криміналом

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я