Чи потрібне вже в Німеччині щеплення від вірусу Mpox?

6

Вірусне захворювання Mpox, також відоме як “мавпа віспа”, в даний час швидко поширюється африканським континентом. Тепер стався перший випадок у Європі: у Швеції виявлено хворого з дуже небезпечним підвидом віспи. Одні лікарі в Німеччині вже рекомендують щеплення, інші поки що обнадіюють тим, що не такий страшний чорт, як його малюють.

Чи потрібне вже в Німеччині щеплення від вірусу Mpox?

Щеплення від вірусу Mpox вже потрібне? Через поширення вірусів Mpox в африканських країнах деякі експерти рекомендують вакцинувати групи ризику. Берлінський лікар загальної практики Єнс Шеллберг повідомив, що наразі в деяких африканських країнах ми спостерігаємо варіант, який дуже легко передається і призводить до більшої кількості смертей. Він практикує у клініці сексуального здоров'я.

Постійна комісія з вакцинації (Stiko) рекомендує вакцинацію певним групам ризику, особливо чоловікам, які мають статеві контакти з чоловіками. Медичний директор Берлінського центру подорожей та тропічної медицини (BCRT) Томас Елінек також радить вакцинацію, наприклад, людям «з певною сексуальною поведінкою» або мандрівникам до Африки.

Гаряча точка у Берліні з випадків Mpox

У Берліні з початку року підтверджено наявність Mpox у 33 осіб. Зачеплено лише чоловіків, як пояснило Державне управління охорони здоров'я та соціальних справ (Lageso) у своєму щотижневому епідеміологічному звіті.

Згідно з базою даних Інституту Роберта Коха (RKI), у Німеччині цього року (станом на 15 серпня) у RKI було зареєстровано 86 випадків віспи. Порівняно з 2022 роком, кількість випадків у Німеччині перебуває на низькому рівні. У тому році хвороба набула особливо широкого поширення.

На той момент, до середини серпня, лише у Берліні було зареєстровано понад 1500 лабораторно підтверджених випадків віспи. Але це був не дуже небезпечний різновид вірусу.

Читайте також:  Лаутербах оптимістично налаштований перед самітом із реформи лікарень

Випадки Mpox менш небезпечного підкласу 2b вперше були зареєстровані у Німеччині у травні 2022 року. З того часу було зареєстровано близько 3800 випадків, майже всі – до осені 2022 року.

RKI не бачить підвищеного ризику від Mpox

Лікар Томас Єлінек не бачить, що зараз є загроза епідемії. «Віспа мавп не передається легко, необхідний досить інтенсивний контакт із зараженими, зазвичай сексуального характеру»– сказав він. На його думку, той факт, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію, є скоріше заходом для початку допомоги постраждалим країнам – наприклад, щоб можна було пожертвувати вакцини.

Хоча ситуація в Німеччині в даний час знаходиться під контролем і RKI не бачить будь-якої підвищеної небезпекияк і раніше, важливо уважно стежити за ситуацією. Немає необхідності панікувати, але обережність та інформація мають вирішальне значення. Рекомендація вакцинувати логічна, але слід стежити, щоб ніхто не був виключений.

Чи потрібне вже в Німеччині щеплення від вірусу Mpox?

Щеплення від віспи

Перший випадок віспи за межами Африки, у Швеції

Небезпечний варіант вірусу 1b, який зараз циркулює в Африці, вперше виявлено в Європі. Орган охорони здоров'я Швеції оголосив у четвер про перший випадок зараження. За даними відомства, у людини, яка пройшла лікування у Стокгольмі, було діагностовано інфекцію Mpox. Це перший випадок зараження, діагностований за межами Африки.

Типовими симптомами зараження варіантом 1б є шкірні висипання по всьому тілу. У більш легких варіантах висипання обмежується окремими частинами тіла, такими як рот, обличчя або геніталії. Крім пустул, одним із типових симптомів захворювання є також лихоманка.

Два роки тому ВООЗ уже оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я через Mpox. Її скасували у травні 2023 року, після того, як кількість випадків значно знизилася. Через поширення нового варіанта Mpox в Африці ВООЗ знову оголосила надзвичайну ситуацію.

Читайте також:  Як облаштувати квартиру по феншуй: поради та лайфхаки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я