Чи можна годувати грудьми, коли захворіла: поради для мам Рівного

14

Навіть якщо ви захворіли, дуже важливо продовжувати годувати грудьми.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Якщо у вас застуда чи грип, лихоманка, діарея або ж COVID-19, продовжуйте годувати грудьми, як зазвичай. Ваша дитина не підхопить інфекцію через грудне молоко – насправді воно міститиме антитіла, щоб зменшити ризик захворіти на ту саму хворобу.

  •  Деякі хвороби все ж є протипоказанням до грудного вигодовування – це активна фаза герпесної інфекції, зараження ВІЛ, вірусом Ебола, бруцельозом. При туберкульозі можна годувати дитину зцідженим молоком, але не грудьми.
  •  Існують лікарські засоби, які можна застосовувати під час годування грудьми, а є ті, що ні. Перед прийомом препарату уважно прочитайте інструкцію до нього або порадьтеся зі своїм лікарем. Це можна зробити в телефонному режимі чи за допомогою онлайн-консультації. Також не забувайте попереджати, що годуєте грудьми, коли вам призначають лікування.
  • Якщо ви почуваєтесь занадто погано, щоб годувати дитину, попросіть близьких про допомогу. Рідні можуть принести маля для годування та забрати його після завершення. Якщо через хворобу ви маєте знаходитися в лікарні, зціджуйте молоко для того, щоб рідні могли давати його дитині, що залишилася вдома.
  • Якщо вам довелося перервати грудне вигодовування через хворобу чи прийом препаратів, дуже важливо продовжувати зціджувати молоко відповідно до звичайної кількості годувань. Це допоможе вам відновити грудне вигодовування, щойно це можна буде зробити.
  •  Як і кожна доросла людина, жінка, яка годує грудьми, може вакцинуватись від різних хвороб. Вакцинація не є причиною припиняти грудне вигодовування!

 

 

Читайте також:  У Рівному є проблеми зі світлом та мобільним зв'язком, - Третяк

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я