Чому голос Тускоя в Польщі корисним для Німеччини

4

Прем'єр-міністр польського Дональд Туск хотів продемонструвати єдність своєї коаліції після поразки на президентських виборах, і призначив вотум довіри до SEJM. Він явно виграв його сьогодні. 243 Заступника представив довіру до уряду, проти проголосовано 210.

Чому голос Тускоя в Польщі корисним для Німеччини

Голос довіри до уряду Дональда Туска в Польщі є хорошою новиною для Німеччини з кількох важливих причин: політичних, економічних та стратегічних.

Чому голос Тускоя в Польщі корисним для Німеччини

Стабільність та передбачуваність у Польщі

Туск -це європейський політик, колишній глава Європейської ради. Його уряд зосереджений на ЄС, демократії та верховенстві закону.

Для Німеччини важливо мати стабільного, прагматичного сусіда, особливо на тлі напруги в Європі (Війна в Україні, зростання правого популізму).

Розморожування відносин

Відповідно до попереднього уряду (партія “Закон і справедливість”, PIS), відносини між Варшою та Берліном були напруженими.

Права -популіснична партія в Польщі широко використовувала методи риторичної агресії. У ЄС є звинувачення в історичному вині та вимога репарацій та критика “німецької гегемонії”.

І під час дебатів у SEJM про «Вортум довіри» депутати ПІ так часто говорили про передбачуване заради сутінків проти Німеччини, що в якийсь момент він роздратовано кричав з трибуни: “Навіть одержимість іншими національностями можна вилікувати”.

Туск зосереджений на партнерстві, а не на протистоянні. Це сприяє економічному співробітництву, координації в ЄС та НАТО, координації політики в Україні та безпеці.

Надійний курс в межах ЄС

Німеччина та Польща – це два найбільші держави ЄС у Центральній Європі.

Голосування довіри Тускі означає збереження проєвропейської коаліції, яка підтримує незалежність україни, виступає за реформу ЄС і протистоїть впливу Росії та євроскептицизму.

Сьогодні Туск заявив, що розгляне введення контролю над кордоном з Німеччиною цього літа. “Я повідомив наших сусідів, не тільки Німеччині, але й іншим сусіднім країнам, що я не вагаюся, щоб ввести тимчасовий контроль”– – сказав він. Цей крок буде зроблений “Коли ситуація на кордоні буде напруженою і тиск буде високим”.

Однак Туск також підкреслив, що прикордонний контроль стане значним навантаженням для багатьох поляків, які йдуть на роботу в Німеччині.

Читайте також:  Молодий швейцарський право лякає співгромадян Німеччина

Економічна синергія

Німеччина є найбільшим торговим партнером Польщі.

З Туком очікується поліпшення інвестиційного клімату, розвиток транспортних коридорів, співпраця в енергетичному секторі (особливо в контексті відмови російської нафти та газу).

Уповноважений федерального уряду польських справ Абрахама висловив задоволення результатами довіри до сусідньої країни. “Це означає, що Німеччина зберігає надійного партнера та друга в особі Варшави”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я