Вермути відомі людству вже давно, але лише один із них став аж настільки популярним у всьому світі. Італійське кріплене вино мартіні зараз сприймають як окремий вид алкоголю. Тож для нього створили навіть окремий посуд, а також деякі правила подання та вживання.
Який посуд потрібен для мартіні
Найчастіше цей алкогольний напій подають у спеціальному келиху характерної форми. Він низький, має форму перегорнутого конуса з дуже широкою основою, що тримається на тонкій ніжці. Місткість такого посуду може бути від 90 до 240 мл.
Така конструкція з’явилася не випадково. Форма чаші дозволяє довго тримати мартіні на відкритому повітрі без втрати смаку та аромату. Довга ніжка запобігає нагріванню напою від тепла рук. У такому посуді також подають коктейлі, зроблені на основі популярного вермуту. У чистому вигляді спиртне також іноді вживають у низьких склянках, призначених для віскі.
Найкращий температурний режим для мартіні
Напій стане найсмачнішим, якщо перед поданням охолодити його до 10–15 °C. Для цього можна потримати пляшку в холодильнику. Також допоможе додавання до келиха невеликої кількості кубиків льоду, льодяної крихти або заморожених фруктів.
Стабільний температурний режим важливий для мартіні. При різких перепадах температур напій може змінити колір та втратити смак. Тому зберігають пляшки також у прохолодному місці.
Мартіні заведено виносити до столу не в пляшках, а вже розлитим по келихах. Пити його бажано повільно, маленькими ковтками, смакуючи кожну краплину. Це допоможе повною мірою оцінити насиченість та різноманітність смаку. Вживання вермуту через соломинку є помилковим. Так п’ють лише однойменний коктейль.
З чим найкраще смакує мартіні
Цей алкогольний напій зазвичай подають на аперитив. Ароматичні трави, що входять до його складу, пробуджують апетит і сприяють легкому вживанню різноманітних страв.
Завдяки вишуканому смаку та низькій міцності, мартіні часто вживають без закуски. Але за бажанням можна додати для смаку:
- свіжі фрукти — лимон, апельсин, яблука, груші, ананас, манго та інші;
- ягоди — вишню та черешню, виноград, полуницю;
- оливки;
- тверді витримані сири;
- м’ясну нарізку;
- горіхи;
- несолодку хрумку випічку.
З основних страв найкраще підходять морепродукти, тости з овочами та червоною рибою, м’ясо птиці. Важливо, аби їжа не була занадто солоною, гострою чи приправленою спеціями. Вона має не перебивати, а доповнювати алкоголь, даючи йому можливість проявити весь свій багатогранний смак.