Берлінська клініка вилікувала від ВІЛ вже другого пацієнта

8

Новий успіх у лікуванні ВІЛ у Німеччині. Столична клініка Шаріте повідомила про успішне лікування вже другого пацієнта від ВІЛ-інфекції. ВІЛ-інфікований, якому зараз 60 років, лікувався за допомогою донорства стовбурових клітин, йдеться у прес-релізі клініки.

Берлінська клініка вилікувала від ВІЛ вже свого другого пацієнта

Менше десяти людей у ​​всьому світі вважаються такими, що вилікувалися від ВІЛ-інфекції. Кулька зараз представляє такий випадок: другого берлінського пацієнта. Цього вдалося досягти за допомогою нового методу лікування, повідомляє ZDF.
Читайте також: “Нью-йоркський пацієнт”: звіт про четверте лікування ВІЛ-інфекції

60-річний ВІЛ-інфікований чоловік лікувався за допомогою донорських стовбурових клітин від лейкемії. За такої терапії імунна система хворої людини практично замінюється на імунну систему здорового донора. Коли пацієнт у Берліні припинив терапію ВІЛ, вірусів виявити не вдалося.

Це незвичайний випадок, оскільки вільні від ВІЛ імунні клітини донора не були стійкими до ВІЛ, як в інших випадках, але тут відіграв роль невідомий механізм. Нині ведеться пошук пояснень цього досі невідомого механізму лікування. До цього часу дослідження припускали, що мутація гена у донора необхідна лікування.

Перший берлінський пацієнт

Перше у світі лікування від ВІЛ, яке було досягнуто в Шаріті у 2008 році, працювало за цим принципом. Випадок увійшов до історії медицини як «берлінський пацієнт».

Для чоловіка, який на той час був інфікований ВІЛ, було знайдено донор стовбурових клітин для лікування його лейкемії, яка також несла мутацію гена у місці стикування вірусу. У випадку першого берлінського пацієнта вдалося перемогти не тільки рак, а й ВІЛ-інфекцію.

Знайти такого точно придатного донора вкрай складно.

Тільки з чотирма іншими людьми у світі удалося працювати таким чином. У Женеві також є пацієнт, якого було госпіталізовано торік і у якого віруси більше не виявляли після донорства кісткового мозку.

Читайте також:  Чотирьохденка перевернула життя піддослідних німців

Другий берлінський пацієнт

У цьому випадку з другим берлінським пацієнтом не вдалося знайти відповідну людину з імунітетом до ВІЛ для необхідної трансплантації стовбурових клітин для лікування лейкемії. У ході пошуку було знайдено донорку, яка несе на своїх клітинах як нормальні, так і мутовані рецептори CCR5 – вона успадкувала варіант від кожного з батьків.

Отже, її не було застраховано від ВІЛ.

Однак пізніше пацієнт з власної ініціативи припинив рекомендовану противірусну терапію. Це було понад п'ять років тому, і, незважаючи на інтенсивні пошуки, жодних залишків вірусу у нього не виявлено. Ракові клітини досі не з'явилися знову.

Нові лікувальні підходи

Як імунна система донора знищила схованки вірусу – одне з важливих питань. Ці свого роду резервуари є найбільшою перешкодою для лікування ВІЛ. Віруси в них виживають і їх неможливо вразити стандартною лікарською терапією. Якщо її зупинити, віруси розмножаться зі своїх укриттів.

Другий берлінський пацієнт показав, що має бути спосіб усунути ці небезпеки.

Дослідники сходяться на думці, що лікування ВІЛ за допомогою трансплантації стовбурових клітин завжди залишатиметься поодиноким випадком, оскільки ризик за такої терапії дуже високий. Тільки в дуже небагатьох випадках лікування може бути досягнуто за допомогою трансплантації стовбурових клітин. Але кожне зцілення, як і другий берлінський пацієнт, дає нове розуміння.

Нинішній випадок у Берліні може вказати новий шлях до зцілення.

За даними ООН, близько 39 мільйонів людей у ​​всьому світі живуть із ВІЛ-інфекцією. У Німеччині таких майже 100 тисяч осіб. Щорічно в Німеччині, як і раніше, заражаються близько 1800 осіб. Перед тим, як з'явиться шанс знайти ліки для всіх, необхідно провести ще багато досліджень. До того часу, на думку дослідників, профілактика є найнадійнішим захистом.

Читайте також:  10 найкращих способів кинути палити

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я