Зростання виробництва зброї

10

За допомогою виробництва власних безпілотників і ракет Україна, крім отримання західної військової допомоги, хоче сама стати сильнішою в боротьбі з російським вторгненням. Новини з першого погляду.

Війна проти України: зростання виробництва зброї

Зростання виробництва зброї: Після більш ніж півтора року війни президент України Володимир Зеленський оголосив про максимальне збільшення виробництва зброї для боротьби з російським вторгненням. Крім артилерійського озброєння і боєприпасів, у країні мають виробляти безпілотники, ракети і бронетехніку. “Ми збільшуємо масштаб виробництва до максимуму. Україна може це зробити. Фінансування є. Наша оборонна промисловість принесе хороші результати”, – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні, яке транслювали в Києві.

Українське керівництво неодноразово заявляло про намір вивести країну в число найбільших виробників озброєнь. За словами Зеленського, він зустрічався з представниками збройової промисловості з метою подальшого нарощування виробництва.

Контрнаступ зі звільнення окупованих територій, який триває вже кілька тижнів, залежить від величезної кількості боєприпасів і зброї. Країна розраховує насамперед на військову допомогу західних союзників.

Зеленський ще раз наголосив, що Україна має також створити умови для отримання нових бойових літаків. Київ сподівається, що винищувачі F-16, про постачання яких оголосили Нідерланди, Данія і Норвегія, будуть поставлені найближчим часом. У політичному плані все зроблено для поставки. Однак тепер необхідно підготувати інфраструктуру для прийому винищувачів. “Це вже військове завдання”, – сказав Президент.

Водночас Зеленський доручив військовим провести підготовку до зими, наприклад, захистити енергетичну інфраструктуру, яка в минулому неодноразово піддавалася обстрілам з боку Росії. Україна захищається від російської агресії з 24 лютого 2022 року.

Міністр оборони Києва: нова мобілізація не потрібна

На думку міністра оборони України Олексія Резнікова, наразі немає необхідності в проведенні нової мобілізації в Україні. Втрати України у багато разів менші, ніж у російських окупантів. Він не став наводити цифри. “Але говорити, що ситуація у нас критична і треба збільшувати, для цього немає жодних підстав”, – сказав міністр журналістам, повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна”.

Читайте також:  Постачання F-16 Україні: прорив у вирішенні питання

Після суперечливої інформації з Києва про те, що планується подальша мобілізація, Рєсніков заявив, що вже є встановлені контрольні цифри щодо призову на військову службу, які мають бути виконані насамперед. Тому немає необхідності встановлювати нові квоти.

Зовсім нещодавно, відповідаючи на запитання про те, чи потрібно в майбутньому призивати більше новобранців у зв’язку з великими втратами, Зеленський також пояснив, що військове керівництво просить мобілізувати більше солдатів. Однак насамперед на військову службу мають бути призвані ті чоловіки, які вже потрапили під попередню мобілізацію, але досі не були призвані. З цією метою після численних скандалів у районних військкоматах Зеленський змінив там керівництво.

Після початку російського вторгнення в Україні було оголошено воєнний стан. Таким чином, усі чоловіки у віці від 18 до 60 років у принципі зобов’язані проходити військову службу і можуть бути призвані на неї, за винятком випадків, коли вони звільнені від служби за станом здоров’я або з соціальних причин, наприклад, як батьки-одинаки. Точна кількість призваних на сьогоднішній день невідома. Воно обчислюється сотнями тисяч. Через втрати на фронті новобранців доводиться навчати і відправляти в бій знову і знову.

Що стає важливим сьогодні

На сході та півдні України захисники продовжують наступ проти російського вторгнення. Опорними пунктами в планованому звільненні окупованих територій є Донецька та Запорізька області, які російські війська знову хочуть повністю поставити під контроль Москви.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я