Знаменитості вимагають від Бербок підтримки Ассанжа

6

Знаменитості та громадські діячі вимагають від міністра закордонних справ Німеччини підтримати звільнення засновника Wikileaks під час її візиту до США.

Знаменитості вимагають від Бербок підтримки Ассанжа

Знаменитості вимагають підтримки Ассанжа: Багато відомих діячів політики, культури та ЗМІ вимагають від міністра закордонних справ Анналени Бербок («зелені») під час майбутнього візиту до США виступити за звільнення засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа. «Ми очікуємо, що Ви, як урядовець Німеччини, порушите питання про справу Ассанжа під час майбутніх переговорів у Вашингтоні, наприклад, з Вашим колегою Ентоні Блінкеном, і чітко виступите за припинення переслідування Ассанжа»– йдеться у відкритому листі, ініційованому журналістом-розслідувачем Гюнтером Валлраффом та отриманому Deutsche Presse-Agentur.

Бербок має приєднатися до урядів інших країн і вимагати звільнення Ассанжа.

США вже кілька років намагаються досягти екстрадиції британського громадянина австралійського походження. Правові можливості боротьби з Ассанжем на сьогоднішній день практично вичерпані. Судові органи США хочуть судити його за звинуваченням у шпигунстві. У разі визнання його винним йому загрожує до 175 років ув’язнення. 52-річного журналіста звинувачують у тому, що він разом з інформатором Челсі Меннінг викрав секретні матеріали військових операцій США в Іраку та Афганістані, Опублікував їх і тим самим поставив під загрозу життя американських інформаторів Прихильники вважають Ассанжа журналістом, який оприлюднив військові злочини.

Підписанти, серед яких попередник Бербок Зігмар Габріель (СДПН), письменники Даніель Кельман та Навид Кермані, режисер та лауреат премії «Оскар» Фолькер Шльондорф, активістка боротьби за права жінок Аліса Шварцер та кілька головних редакторів, дорікають Бербок: «У вашій прихильності до переслідуваних журналістів не повинно бути подвійних стандартів. Парадоксально критикувати репресії проти журналістів у диктаторських режимах, але мовчати про переслідування Ассанжа провідною державою вільного Заходу».

Читайте також:  Виставка української архітектури відкриється у Дортмунді

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :