Зберігаємо врожай овочів та фруктів до весни: 8 корисних порад

30

Овочі та фрукти з власної дачної ділянки – це запас вітамінів на всю зиму. Але не всім продуктам вдається долежати до весни. Як правильно зберігати врожай?

Ріпчаста цибуля

Наші бабусі робили правильно, коли складали цибулини в капронові колготки та підвішували у кімнаті. Луку потрібен доступ сухого повітря, а вологість не переносить. Деякі садівники зберігають овоч поруч із картоплею – не робіть цю помилку. Бульби дадуть вологу, і цибуля згниє.

Картопля

А ось картоплі потрібна темрява та прохолода, тому льох чи ящик на балконі – ідеальне місце. Перекладіть картопля листям червоної горобини. Вони містять фітонциди та убережуть овоч від гнилі та плісняви. Яблуко – поганий сусід для коренеплоду. Фрукт виділяє етилен, який прискорює дозрівання та псує “другий хліб”.

Яблука

Для яблук підходить темне місце із температурою від 0 до +7 градусів. Складіть фрукти в картонну коробку і провітрюйте час від часу, щоб не накопичувався конденсат. Можна також зробити дірочки для “дихання”. На утепленому балконі зимові сорти яблук зберігаються до півроку, але в цьому випадку потрібно загорнути кожний плід у папір.

Буряк

Цей червоний коренеплід добре товаришує з картоплею. Вона вбирає зайву вологу з повітря, сама при цьому зберігається міцною та твердою. Бажано класти буряк не хаотично чи впереміж, а зверху на картопля.

Морква

Морквина любить зберігання в ящиках з природним наповнювачем: піском, тирсою і навіть лушпинням цибулі. Прошарок вбирає вологу і не дає коренеплодам стикатися один з одним. При температурі від 0 до +2 градусів пролежить до весни, у квартирі – кілька місяців. Порізана на шматочки морква добре зберігає вітаміни у морозилці.

Часник

Цей ароматний овоч абсолютно невибагливий у зберіганні, але йому потрібні сухе повітря та тінь. Помістіть в авоську і підвісьте в кімнаті далеко від сонячного проміння. Можна зберігати і в дерев’яних ящиках або кошиках, але не викладайте шар більше 15 см. Тари повинні бути з вентиляційними отворами.

Читайте також:  8 корисних порад, які допоможуть пережити розставання

Гарбуз

Помаранчевий овоч можна зберігати навіть під ліжком, якщо температура у квартирі не перевищує +20 градусів. Утеплена лоджія – кращий варіант. Гарбуз потрібно розкладати таким чином, щоб плоди не стикалися один з одним. І не забудьте накрити їх теплою ковдрою.

Капуста

У домашній обстановці овоч зберігається погано. Ідеальна температура від 0 до +2 градусів. Зніміть з капусти верхнє листя і загорніть у харчову плівку. Складайте плоди, щоб качани не торкалися один одного, і оглядайте врожай на предмет гнилі.

Деякі овочі, хоч би як ви намагалися, не зможуть долежати до весни. Причина – неправильний вибір сорту. Ранні не призначені для тривалого зберігання, підбирайте пізні або пізні гібриди.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я