Заведи ці звички сьогодні, щоб краще жити завтра

28

Щоб змінити своє життя на краще, не потрібно кидати все і змінюватися кардинально з понеділка. Достатньо включити у звичайний розпорядок дня кілька корисних навичок і ви побачите, як якісно змінюватись ваші будні.

Список нижче призначений не для Герміони Ґрейнджер, а для звичайних людей. Ці корисні звички (ну чи хоча б одну з них!) можна легко впровадити та швидко відчути результат, пише Burninghut.

1. Використовуйте будь-яку можливість ходити пішки

Не намагайтеся пройти обов’язкові 10 000 кроків, просто ходіть пішки якнайчастіше. Паркуйтеся за кілька кварталів від потрібного місця. Виходьте з автобуса на зупинку раніше. Звичайно, за умови, що зараз у вас є на цей час. Якщо пішки можна дійти до місця за 20 хвилин, відмовтеся від транспорту взагалі. По можливості не використовуйте ліфт.

2. Лягайте спати і вставайте одночасно.

Американська асоціація сну рекомендує дотримуватись режиму сну. Організм поступово звикає засипати і прокидатися в один і той же час. Усі системи адаптуються, необхідні гормони виробляються вчасно. В результаті людина якісно відпочиває та почувається бадьорою та енергійною.

3. Харчуйте усвідомлено

Не варто читати чи дивитися серіали під час їжі – постарайтеся зосередитись на процесі. Сідайте за стіл, коли зголодніли, а не коли настав час обіду. Слідкуйте за почуттям насичення. Чи не доїдайте порцію, якщо не хочете. Щоб навчитися чути сигнали організму, можна спочатку вести харчовий щоденник (але це не обов’язково!). Оцінюйте рівень голоду до їжі та почуття насичення після. Поступово усвідомлене ставлення до їжі увійде до звички.

4. Вибирайте овочі та фрукти різних кольорів

Дієтологи рекомендують включати в меню овочі та фрукти різного кольору. Червоними їх робить антиоксидант лікопін. Помаранчевими фруктами та овочами стають через бета-каротин. Продукти зеленого кольору містять фолієву кислоту та вітаміни групи В, а фіолетового – антоціани. Під час походу в магазин намагайтеся, щоб у вашому кошику опинилися фрукти та овочі всіх кольорів. Тоді організм буде забезпечений основними вітамінами та мікроелементами.

Читайте також:  5 простих правил, як перейти на правильне харчування

5. Не їжте цукор у другій половині дня

Відмовитись від солодкого цілком може бути складно. Тому просто спробуйте не їсти підсолоджені страви після 14:00. Цей прийом скоротить загальне споживання цукру і поступово допоможе позбавитися звички закінчувати кожен прийом їжі десертом.

6. Замініть звичайне борошно на цільнозернове

ВООЗ рекомендує віддавати перевагу стравам із цільного зерна. Простий спосіб дотримуватися цієї рекомендації – використовувати цільнозернове борошно. Випічка буде темна, але на смак це не впливає. До речі, макарони та інші готові борошняні вироби теж краще вибрати цільнозернові.

7. Якщо завдання займає менше п’яти хвилин, виконайте його відразу

Щоб прибрати книгу на полицю або полити квіти, не потрібно багато часу. Зробіть це як тільки згадали. Інакше дрібні справи накопичаться і приступити до них буде справді складно.

8. Записуйте доходи та витрати

Ведення бюджету дисциплінує та допомагає витрачати гроші усвідомлено. Поступово ви скоротите дрібні витрати та навчитеся раціонально розподіляти кошти. Рекомендуємо завантажити спеціальний додаток для запису витрат. Телефон завжди під рукою, тому впровадити цю звичку може бути не так складно.

9. Відкладайте 10% доходу

Фінансова подушка дозволить почуватися впевненіше і підтримає у складній ситуації. Створити її можна за будь-якого рівня доходу. Найпростіший спосіб – відкладати частину грошей відразу, як ви їх отримали. Зручно завести окремий рахунок та налаштувати автоматичне поповнення у день отримання зарплати.

10. Тренуйте мізки

Мозок розвивається та формує нові нейронні зв’язки протягом усього життя. Щоб мислити ефективно, йому потрібне постійне навантаження. Тому корисно змушувати мозок думати і вчитися новому: читати складні книги, вирішувати логічні завдання, дивитися серіали іноземною мовою, освоювати музичні інструменти та займатися видами спорту, які потребують координації (наприклад, плаванням).

Читайте також:  Ще є час: що потрібно встигнути зробити до Нового року

11. Обмежте час у соціальних мережах

Щоб перестати марнувати час, можна використовувати різні методи. Встановіть на телефоні денний ліміт екранного часу. Відмовтеся від гаджетів за дві години до сну. Періодично влаштовуйте вихідні телефону. Виберіть будь-який спосіб, який вам сподобався. І у вас точно знайдеться час для читання, спілкування з близькими та улюбленого хобі.

12. Уважно слухайте співрозмовника

Вміння щиро та зацікавлено слухати стане в нагоді і в особистому житті, і в кар’єрі. Тренуйте цю навичку в будь-якій зручній ситуації. Можна використовувати методи активного слухання: зосередитись на розмові (тобто не відволікатися на повідомлення в телефоні та інші подразники), ставити уточнюючі питання та коротко переказувати почуте своїми словами.

13. Один день на тиждень присвячуйте лише спілкуванню з близькими та турботі про себе

Обов’язково влаштовуйте один повноцінний вихідний. Відверніться від робочих обов’язків. Не займайтеся домашніми справами. Проведіть цей час так, як вам подобається, та з тими людьми, які вам подобаються. Такий регулярний якісний відпочинок необхідний, щоб почуватися краще.

14. Щороку проходьте медичне обстеження

Виберіть зручний для вас час. Наприклад, можна відвідувати лікаря перед днем ​​народження. План обстеження залежить від віку та наявних хронічних хвороб. Тому почати краще з первинного візиту до лікаря-терапевта. Медичний чек-ап можна пройти як у державній, так і у приватній клініці.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я