ЄС на саміті закликає балканські країни до реформ

18

Балканські країни, такі як Албанія та Чорногорія, як і Україна, сподіваються на майбутнє у ЄС. Чи це реально? На зустрічі у верхах у Брюсселі звучать чіткі заяви на цю тему.

Процес приєднання – ЄС на саміті закликає балканські країни до реформ

Глави держав та урядів країн-членів ЄС закликали своїх колег із так званих західнобалканських країн провести рішучі реформи, щоб прискорити їхнє зближення з Європейським союзом. У декларації, ухваленій на зустрічі у верхах у Брюсселі в середу ввечері, йдеться, що прискорення процесу вступу до ЄС відповідає інтересам обох сторін.

Геостратегічна обстановка, що ускладнюється, супроводжується агресивною війною Росії проти України та кризою на Близькому Сході, ставить під загрозу європейську та глобальну безпеку та наголошує на важливості стратегічного партнерства між ЄС та Балканами.

Декларація називає верховенство закону та економіку важливими областями для реформ. ЄС також наголошує на необхідності зусиль боротьби з корупцією та організованою злочинністю, а також посилення підтримки, наприклад, прав людини та гендерної рівності. Після зустрічі голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн наголосила, що додаткові інвестиції з боку ЄС також будуть пов'язані з реформами. Такий принцип.

Останнім часом суттєвого прогресу не спостерігається

На саміт були запрошені глави держав та урядів Албанії, Боснії та Герцеговини, Чорногорії, Сербії, Північної Македонії та Косово. Усі вони належать до так званих західнобалканських країн – політичного терміну. У принципі, Європейський Союз хоче зблизити їх усіх. Однак, незважаючи на багатомільярдну фінансову підтримку, останнім часом серйозних успіхів не вдалося досягти.

У Брюсселі вважають, що Чорногорія просунулась далі за всіх процесі вступу до ЕС. Однак розширення ЄС очікується не раніше кінця цього десятиліття. ЄС веде переговори про вступ із Чорногорією та Сербією з 2012 та 2014 років відповідно. Албанія, Північна Македонія та Боснія-Герцеговина мають статус країн-кандидатів, але поки що не ведуть переговорів. Косово – потенційна країна-кандидат.

Читайте також:  Один із найбільших контрабандистів героїну спійманий в Австралії

Орбан хоче заблокувати переговори щодо вступу до ЄС з Україною

Саміт був затьмарений рішенням прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заблокувати рішення ЄС щодо початку переговорів щодо вступу до ЄС з Україною. З цим пов'язане й попереднє рішення про початок переговорів щодо вступу до ЄС із балканською країною Боснією та Герцеговиною.

Після балканської зустрічі глави держав та урядів країн ЄС зберуться цього четверга та п'ятниці на останній цього року регулярний саміт ЄС. Вони обговорять питання про те, чи слід відкривати переговори щодо вступу до ЄС з Україною та Молдовою. Також обговорюватимуться плани щодо перегляду бюджету ЄС на 2021–2027 роки. Очікується, що від імені Німеччини на саміті у Брюсселі буде присутній федеральний канцлер Олаф Шольц.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я