Яку допомогу Німеччина надала Україні

15

За абсолютними показниками Німеччина посідає друге місце у світі за підтримкою України — але чи все так насправді?

 

Яку допомогу Німеччина надала Україні? З урахуванням фінансової допомоги, гуманітарної допомоги та постачання зброї, разом, уряд Німеччини направив 5,45 млрд євро безпосередньо в Україну цього року.

Яку допомогу Німеччина надала Україні?

Ще 7,15 млрд євро було спрямовано на фінансування ініціатив ЄС для України, що становить 12,6 млрд євро. За даними «Відстеження підтримки України» Інституту світової економіки (IfW) у Кілі, це другий за величиною показник серед усіх країн з початку підрахунків наприкінці січня.

США посідають перше місце з 47,8 млрд євро, а Франція та Великобританія – третє та четверте з приблизно 7 млрд євро кожна. Спільно установи ЄС та держави-члени надали Україні допомогу у розмірі 51,8 млрд євро.

Однак за даними дослідження, незважаючи на те, що у 2023 році ЄС виділить Україні ще один пакет допомоги у розмірі 18 млрд євро, швидкість постачання німецької зброї можна було б значно підвищити.

«В умовах масованих російських повітряних нальотів на громадянську інфраструктуру Україна терміново потребує аварійних електрогенераторів, трансформаторів та обладнання для боротьби з холодною погодою та тривалими відключеннями електроенергії. Однак досі Німеччина поставила лише одну з п’яти обіцяних систем ППО IRIS-T», – каже керівник дослідження Крістоф Требеш із IfW.

Німеччина – один із головних прихильників України?

В абсолютних цифрах це, звичайно, так, але більш пильний погляд на цифри говорить дещо про інше.

Якщо порівнювати із вагою її економіки – четвертою за величиною у світі – внесок Німеччини значно відстає від інших країн. У цьому випадку прибалтійські країни Естонія, Латвія та Литва, а також Польща та Словаччина становлять п’ятірку найбільших прихильників України щодо розміру їхньої економіки. За цим показником Німеччина навіть не потрапляє до топ-15 країн.

Читайте також:  Скільки танків Leopard мають європейські країни?

Німеччина показала, що вона може легко мобілізувати свої власні витрати, чи то 100 мільярдів євро на «Zeitenwende» видатків на оборону, чи 200 мільярдів євро на енергетичну допомогу», – каже Мінна Аландер, фахівець із зовнішньої політики Німеччини, яка нещодавно перейшла до Фінського інституту міжнародних відносин після більш ніж десяти років роботи у Берліні. «Це нищівне порівняння, якщо врахувати гроші, які вона виділила Україні».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я