Як взяти емоції під контроль: 5 ефективних прийомів

26

Здатність стримувати свої емоції стане в нагоді практично в будь-якій сфері життя — від особистих відносин з близькими людьми до робочих переговорів з колегами, керівництвом, клієнтами. Емоції можуть спіткати в самий невідповідний момент, заважаючи раціональному мисленню знайти правильне рішення. Ми зібрали п’ять простих прийомів, які допоможуть опрацювати емоції в моменті та уникнути неприємних наслідків.

Відсторонення від того, що відбувається

Негативні емоції у більшості випадків виникають у той момент, коли інша людина зганяє на вас своє невдоволення, зло, поганий настрій або образу. Нам автоматично хочеться відповісти тим самим, захиститися від потоку негативу. Але така дія може лише посилити ситуацію. У цей момент краще не реагувати на емоційні прояви людини, пропустити повз себе неприємні слова і не дати емоціям взяти нагору над вами. Відверніться на щось, йдіть в інше місце. Дайте людині охолонути і спробуйте знову розпочати розмову.

Самонавіювання

Іноді нас долає сильний гнів, у цей момент важко швидко заспокоїтися і прийти до тями. Спробуйте подивитися проблему з іншого боку. Подумайте, що ця ситуація є черговим досвідом у житті, який просто потрібно пережити. Емоційні сплески роблять нас сильнішими і витривалішими, тому до всього потрібно ставитися філософськи. Спочатку буде складно контролювати свої емоції, тому нагадуйте собі, що ви таким способом формуєте в собі внутрішній стрижень.

Пауза

Іноді важко відразу повністю заспокоїтися, сказавши собі “стоп, вистачить нервувати”. Основне завдання емоційного інтелекту – вміти загальмувати, зробити паузу. У цей момент потрібно включити мозок і подумати про те, що сталося, чому ви так реагуєте. Потім ухваліть рішення, як краще вчинити в цій ситуації, і тільки потім починайте діяти.

Читайте також:  Аденома простати

Вправи на дихання

Напевно, ви вже чули поради про глибоке дихання під час сплеску емоцій. Це справді працює. Дихання допомагає розслабитися, відволіктися від ситуації і прийти до тями. Досить просто глибоко дихати протягом кількох хвилин, щоб відчути внутрішнє полегшення

Фізичні вправи

Заняття спортом є одним із найкращих інструментів з розвитку сили волі та самоконтролю. Часто можна зустріти людей, які зганяють свої негативні емоції на боксерській груші, займаються йогою, танцями або аеробікою. Спорт допомагає покращити не лише фізичний стан, а й психологічний. Навіть ранкова зарядка наповнить вас енергією та гарним настроєм.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я