Як виростити авокадо з кісточки на підвіконні

109

Авокадо, з його впізнаваним смаком та маслянистою текстурою, по праву займає одне з перших місць у списку продуктів для здорового та збалансованого харчування. Цей суперфуд багатий насиченими та ненасиченими жирними кислотами, містить запас калію та вітамінів E, K та групи B, служить джерелом антиоксидантів та прискорює засвоюваність поживних речовин. Якщо у вашій вітальні або на кухні є вільне місце, спробуйте виростити цю тропічну рослину у себе вдома.

Як виростити авокадо

Один із найпростіших способів виростити авокадо — використовувати кісточку стиглого плоду, піде будь-яке куплене у найближчому супермаркеті. Кісточки швидко і легко дають сходи, тому вам точно вдасться завести саджанець. Однак пам’ятайте, що дереву потрібно до 3-6 років, щоб дати свій перший урожай, і в домашніх умовах авокадо плодоноситиме не завжди.

1. Виберіть здоровий та стиглий плід авокадо улюбленого сорту та обережно вийміть кісточку. Будьте обережними, кісточка не проросте, якщо зовнішня коричнева оболонка пошкоджена.

2. Поверніть кісточку вузькою частиною вгору, проткніть її трьома дерев’яними зубочистками на рівній відстані під невеликим кутом.

3. Наповніть склянку водою і встановіть кісточку так, щоб її нижня частина поринула у воду, а зубочистки спиралися на край склянки, тримаючи кісточку над водою.

4. Поставте ємність на підвіконня та міняйте воду раз на п’ять днів.

5. Зазвичай кісточка дає паростки за чотири тижні. Але якщо цього не сталося, не впадайте у відчай і наберіться терпіння!

6. Коріння та паростки з’являються майже одночасно. Зачекайте, поки майбутнє дерево не досягне 15 см заввишки, а потім обріжте його наполовину. Це змусить авокадо дати більше паростків.

7. Підготуйте горщик із родючим ґрунтом у добре освітленому місці.

Читайте також:  Морозилка їм протипоказана: 5 продуктів, які не можна заморожувати

8. Викопайте ямку і посадіть в неї авокадо, залишаючи над землею зелену частину рослини.

9. Полийте авокадо і продовжуйте доглядати його. Якщо ви хочете виростити плоди, дізнайтеся, чи є ваш сорт самозапилюючим або йому потрібна інша рослина поблизу.

Як дбати про авокадо

Грунт. Як і всім деревам з неглибокою кореневою системою, дереву авокадо потрібний пухкий і добре дренований грунт. Що стосується pH, він має бути нейтральним або слабокислим, як і для більшості інших садових рослин.

Полив. У перші кілька років життя дереву авокадо потрібно багато води. Поливати рослину потрібно двічі-тричі на тиждень. Після вкорінення дерева полив можна зменшити, оскільки коріння одержатиме необхідну вологу з ґрунту. Зрозуміти, коли дереву потрібна додаткова волога, досить просто — звертайте увагу на зволоженість ґрунту, як тільки він висохне, полийте рослину.

Добрива. Авокадо добре росте у родючому ґрунті та потребує регулярного внесення добрив протягом усього життя. На ранніх стадіях, щоб дерево росло здоровим і сильним, щомісяця використовуйте добрива, багаті азотом. Таке підживлення може замінити органічний компост, який вносять раз на три місяці. Продовжуйте удобрювати рослину під час цвітіння та протягом усього вегетативного періоду. Коли плоди дозріють, добрива можна відкласти до наступного сезону.

Обрізання. Догляд за авокадо залежить від того, де ви його вирощуєте. Дереву, що росте на відкритому повітрі, буде потрібно мінімальне обрізання. Рослини в горщиках, навпаки, потрібно обрізати регулярно, щоб вони залишалися компактними. Крім основних гілок, приділяйте увагу бічним пагонам, щоб авокадо не втрачало форму.

Шкідники та хвороби. Хоча дерево авокадо має високий вміст токсичного персину, до якого несприйнятливі лише люди та кішки, воно не відлякує шкідників. На рослині можуть оселитися павутинні кліщі, трипси та гусениці. Для боротьби з ними обробіть авокадо олією німа.

Читайте також:  Сплеск захворювань, що передаються статевим шляхом в ЄС

Іншу небезпеку становлять хвороби, найпоширеніші з яких — коренева гнилизна і лаврове в’янення. Кореневу гниль викликає надмірний полив або накопичення у ґрунті солей внаслідок зайвого внесення добрив. Лаврове в’янення – смертельна грибкова інфекція, яку розповсюджують жуки-амброзії, тому не допускайте їх появи.

Збір врожаю

На вигляд плодів авокадо не завжди ясно, коли вони досить дозріли. До певного моменту вони можуть заспівати на дереві, але дозрівають зазвичай після збору врожаю. Якщо залишити плоди на дереві занадто довго, вони можуть стати м’якими та перезріти. Щоб перевірити стиглість авокадо, зірвіть найбільший плід та залиште його у темному просторі на кілька днів. Спробуйте трохи натиснути на авокадо великим пальцем. Якщо воно м’яке, а м’якоть стала кремовою – фрукт повністю дозрів. Якщо ж м’якуш жорсткий і гіркий на смак, значить, плоди ще не готові до подачі, дайте їм ще трохи часу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я