Як вибрати якісне та тепле зимове взуття: 6 важливих нюансів

76

Щоб зимове взуття прослужило вам кілька сезонів, не натирало ногу та захищало від морозів – потрібно відповідально підходити до вибору черевиків.

Матеріал

Фахівці рекомендують вибирати зимове взуття із натуральних матеріалів. У них нога не мерзне і не потіє. УНІАН перераховує плюси та мінуси популярних матеріалів для зимового взуття.

  • Натуральна шкіра забезпечує хороший повітрообмін і довгий час носіння, приймає контур ступні через кілька днів носіння. Мінуси шкіряного взуття – дорожнеча, а також етична сторона питання. Визначте справжню шкіру, якщо прикласти руку до поверхні. Шкіряне взуття швидко нагріється, а замінник залишиться холодним.
  • Замша або нубук – гарна альтернатива шкірі зі схожими характеристиками. Їх мінусами є необхідність регулярного догляду, а також уразливість перед водою та мокрою погодою.
  • Зимове взуття зі шкірозамінника менш тепле, швидко покривається тріщинами і рідко служить більше одного сезону, зате коштує дешевше.
  • Якщо ви багато ходите пішки та ведете активний спосіб життя – рекомендується вибрати взуття з мембранними технологіями. Вона витримує великі навантаження, а також дуже легка та досить тепла.
  • Найкращий наповнювач для взуття – натуральна вовна, наприклад, овчина. Вона зберігає тепло і при цьому не перегріває ноги. Серед штучних замінників хутра варто звернути увагу на гортекс та тинсулейт. Визначити натуральне хутро можна по блиску – воно менш матове. Також у хутряної тканини ворсиста основа, а у штучного хутра – тканинна.

Підошва

Товщина підошви у зимовому взутті повинна становити не менше 1 см. Кращий матеріал для підошви – поліуретан. Він добре переносить перепади температур. Підошва з термопласту довговічна і не ковзає – це також чудовий матеріал. Гумова підошва слизька і гірше переносить морози.

Читайте також:  Досліджували вплив мультивітамінів на здоров'я людей похилого віку

Зверніть увагу на малюнок на підошві – він має бути рельєфним та глибоким. У такому взутті можна ходити в ожеледицю і не ковзати. Огляньте місце, де підошва переходить у черевик – у якісному взутті там не повинно бути згинів та тріщин.

Розмір

Зимове взуття рекомендують вибирати на один розмір більше, оскільки під нього зазвичай надягають товсту шкарпетку. Крім того, важливо, щоб у носінні взуття був вільний простір, оскільки при поганому кровообігу в пальцях ноги швидко замерзають. Якщо черевики тиснуть вам – ми писали, як розтягнути взуття.

Блискавка

Якщо взуття на блискавці, то застібка не повинна доходити до низу взуття. Від підошви до початку блискавки має бути не менше 1 см – тоді взуття не протікатиме. За блискавкою має бути внутрішня підкладка, щоб у неї не дуло морозне повітря.

Каблук і шкарпетка

Повне зимове взуття може викликати дискомфорт у ногах і натоптиші на ступнях. Але й високі шпильки на слизьких дорогах лише завадять. Оптимальний варіант – товстий та стійкий каблук заввишки 2-3 см.

Шкарпетка у зимовому взутті має бути широким, із запасом вільного місця приблизно 1 см у районі пальців. Взуття із звуженим носком може викликати порушення кровообігу, а згодом – біль у ступнях.

Устілки

Для стійкості при ходьбі та підтримці стопи рекомендується носити ортопедичні устілки. В ортопедичних магазинах можна придбати спеціальні утеплені устілки для зимового взуття. Вони підтримують стопу в анатомічно правильному та зменшують ризик травм при падінні на льоду.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я