Як упоратися з безсонням, якщо у вас постійний стрес?

20

Практично кожен з нас час від часу має проблеми зі сном, і це цілком зрозуміло: ми живемо в скаженому ритмі, під гнітом щоденних колосальних емоційних та психологічних навантажень. Здавалося б, чим більше на нас навалюється, тим краще ми повинні спати – адже організм так потребує відпочинку. Але, як не парадоксально, все відбувається з точністю до навпаки: чим вища напруга, тим гірше ми спимо.

При постійній нервовій напрузі ви ризикуєте обзавестися не тільки безсонням, але й періодичними нападами мігрені. А крім того (якщо час від часу заснути все-таки вдається) – і нічними кошмарами, які вимотують не менше ніж денні. Чи можна навчитися нормально спати, якщо все наше життя – суцільні стреси?

Підготуватися до сну

Повернувшись додому, постарайтеся деякий час побути в повній тиші, попросіть ваших близьких поводитися спокійно і по можливості не шуміти, а якщо у вас є окрема кімната – залишайтеся там, поки ваш нервовий стан не стабілізується. Для більшого ефекту можна заплющити очі або погасити світло.

Постарайтеся відмовитися від телевізора у вечірній час, краще перенесіть це заняття на ранок – будь-яка техніка має хвилюючий і збуджуючий ефект, а перед сном вам необхідно привести організм у максимально розслаблений стан, пише Marie Claire.

Якщо погода має в своєму розпорядженні, здійсніть невелику прогулянку. Не обов’язково йти в парк і блукати між деревами кілька годин – достатньо буде зробити кілька кіл по своєму району – свіже повітря сприяє розслабленню не лише вашої нервової системи, а й усього організму.

Після прогулянки (або замість неї) можна прийняти теплу ванну. Пам’ятайте, що температура води не повинна бути надто високою – гарячі водні процедури можуть спровокувати головний біль та відчуття загального нездужання. У воді ви можете розчинити піну для ванн з приємним вам запахом або кілька крапель настою з лікарських трав 0 вони подіють на вас як натуральне снодійне.

Читайте також:  Вправи для покращення постави – як виправити та випрямити спину?

Контролювати прийом їжі

Щільна вечеря шкодить не тільки якості вашого сну, але й вашій фігурі, тому від великої кількості їжі слід відмовитися. Намагайтеся організувати останній прийом їжі не пізніше, ніж за три години до сну. Крім того, у вашому вечірньому меню не повинно бути ні жирної, ні гострої, ні занадто солодкої їжі, інакше вона просто не встигне перетравити до того, як ви відправитеся в ліжко, і замість приємних сновидінь вас чекає тяжкість і печія. Так що обмежтеся йогуртом, сиром або парочкою стиглих фруктів, щоб їжа засвоїлася у вашому організмі і не заважала міцному сну.

Процес запущено

Постарайтеся щодня лягати спати одночасно. В іншому випадку ваш організм просто заплутається, внутрішній годинник втратить рахунок часу, а час вашого відходу до сну розтягнеться на невизначену кількість хвилин або навіть годин.

Вирушайте спати тільки тоді, коли ви по-справжньому відчуваєте втому, як фізичну, так і психологічну.

Лікарі рекомендують спати в окремих ліжках, оскільки різні люди віддають перевагу різним умовам комфорту для сну. Одні люблять м’які матраци, інші – жорсткі, одні люблять спати в теплі, інші в прохолоді. Подружні почуття голосують за двоспальне ліжко, елементарна зручність – за здвоєні односпальні ліжка.

Хорошим способом впоратися з безсонням може стати відчинене вікно. Дайте собі добре замерзнути, так щоб вам захотілося закутатися в ковдру з головою. Як тільки ви заберетеся під ковдру, негайно прийде сон.

Лежіть у ліжку, повністю розслабившись, не відкриваючи очей – адже процес відпочинку вашого організму вже розпочався. Для швидкого настання сну, лягаючи спати, подумки уявляйте собі цифру три, що постійно повторюється.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я