Як стати щасливим за 10 кроків

20

Щастя, як і будь-яка інша справа, в якій ми хочемо досягти успіху, потребує зусиль, часу та послідовності, вважають вчені. Набути внутрішню гармонію магічним чином неможливо, якщо не переходити до рішучих дій.

Фахівці вважають, що тим, хто відчайдушно хоче стати нарешті щасливим, потрібно зробити лише 10 кроків. Деякі з них не такі прості, як здаються на перший погляд, пише EG.

У сучасних умовах першим і одним із найважливіших аспектів щастя є інформаційна гігієна Фільтрувати та обмежувати потік вхідної інформації просто необхідно, попереджають експерти. Надмірне читання негативних новин може створювати ілюзію безпеки. Нібито чим раніше дізнаюся, тим швидше відреагую. Насправді ж зайве споживання новин збільшує ризик зіткнення з депресією, тривожністю та самотністю.

Якщо ви хочете бути ще на крок ближче до щастя, обов’язково увімкніть у свій розпорядок фізичні навантаження. Хоча б тричі на тиждень. Масштабне дослідження, проведене на основі даних мільйона людей віком від 18 років, доводить, що спорт приносить більше щастя, ніж гроші. Але тут важливо не перестаратися – якщо займатися щодня більше трьох годин, можна досягти зворотного ефекту.

На рівень щастя дуже впливають сім’я, друзі та спільнота, До якого належить людина. За словами експертів, близькі стосунки роблять людей щасливішими, ніж гроші та слава. Крім того, наявність значних зв’язків підвищує тривалість життя. Обов’язково дзвоніть рідним і тим, хто вам дорогий!

Культ «досягнення» приніс із собою дуже сумний побічний ефект, попереджають вчені. Надпродуктивність лише шкодить почуттю щастя. Надмірне захоплення роботою загрожує в кращому разі втомою, у гіршому вигорянням. Для того, щоб почуватися гармонійно, потрібно не досягати успіху за будь-яку ціну, а вчасно зупинитися та якісно відпочити.

Читайте також:  Білий або чорний: який хліб корисніший і чому

Якось вчені провели цікаве дослідження. Одна група піддослідних щодня мала записувати кілька моментів, за які вони сьогодні можуть бути комусь вдячні. Друга група фіксувала те, що викликало у них роздратування. Через десять тижнів виявилося, що перші оптимістичніше ставляться до свого життя. Подяка допомагає зберігати позитивний настрій, налагоджувати стосунки та почуватися набагато краще.

На нашому настрої дуже тонко позначається і живлення. Хаотичні прийоми їжі та нерозбірливість у їжі можуть позбавити нас відчуття щастя надовго. Наприклад, експеримент, у якому брали участь 45 тисяч жителів, більшість яких схильні до депресії, показав, що здорова дієта знижує симптоми хвороби.

Багато хто з нас після важкого дня проводять по кілька вечірніх або навіть нічних годин, гортаючи соціальні мережі або граючи на своєму смартфоні. Здається, ми можемо розслабитися. Насправді ж не варто «красти» цей годинник біля сну. Люди, що регулярно висипаються, менш схильні до стресу, а також краще справляються з повсякденними завданнями. на якість сну впливає не тільки його кількість та екранний час увечері, але й освітлення, зручність ліжка та температура в кімнаті.

Американські та канадські дослідники одного разу попросили 50 людей згадати, коли вони востаннє витрачали гроші на себе та на інших. Після цього опитаним роздали невеликі суми, попросивши купити собі чи близьким, при цьому пообіцявши повну анонімність. Виявилося що обдаровуючи інших, люди відчували себе щасливішими, ніж колись купували щось для себе. З’ясувалося також, що щасливі люди загалом схильніші до добрих справ – коло добра замкнулося.

Експерти також рекомендують регулярно відзначати для себе та запам’ятовувати всі перемоги та досягненняя, навіть найменші. Це підвищує рівень тестостерону та дофаміну в мозку. Коли подібне відбувається регулярно, змінюється хімічний склад мозку в цілому: людина стає сміливішою і може впоратися із завданнями, які не брав на себе раніше.

Читайте також:  Як схуднути до кінця року: 3 простих кроки

Світ навколо нас невблаганно прискорюється, але у вічному кругообігу подій обов’язково потрібно навчитися «сповільнюватися». Існує навіть ціле рух людей, які усвідомлено контролюють свій темп життя, приділяючи справам оптимальну кількість часу. Це дозволяє їм краще відчути навіть щасливі моменти. При цьому смак до життя зовсім не втрачається, стверджують прихильники цього руху. Роблячи менше, але якісніше, людина може досягти більшого та жити щасливіше.

Завжди варто пам’ятати, що кінцевої точки під назвою «щастя» немає. Виключити із життя неприємні емоції неможливо, проте цілком реально змінити своє ставлення до них. Людина вільна обирати, бути їй щасливою на життєвому шляху чи ні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я