Вимірюйте артеріальний тиск годинами. Огляд Huawei Watch D

302

Розумний годинник останнім часом набирає обертів. Завдання годинника вже не просто показувати час, але й підраховувати кроки, стежити за якістю сну, рівнем стресу, будити нас вранці, відстежувати маршрут… Список можна було б продовжити, але після тестування Huawei Watch D треба сказати, що виробники пішли ще далі та створили пристрій, за допомогою якого ви можете стежити за своїм здоров’ям на новому рівні.

Тонометр завжди із собою

У ремінець смарт-годин вбудовані невеликий насос та манжета для вимірювання артеріального тиску. При необхідності вбудована манжета надувається, створюючи повітряну подушку, що дозволяє вимірювати артеріальний тиск. Коли справа доходить до нюансів, Huawei справді справляється зі своїм завданням. Щоб годинник не вибухав, як святкове конфетті, під час вимірювання артеріального тиску, для них розроблено спеціальну застібку-метелик, яка забезпечує дуже стабільну роботу манжети при накачуванні, а також підвищує точність вимірювання артеріального тиску. Перед вимірюванням артеріального тиску необхідно розмістити ремінець на певній відстані від зап’ястя, сісти, після чого можна проводити вимірювання. Добре, що вам не потрібно самостійно затягувати ремінець, а потім відпускати його. Трохи засмутило, що манжета для вимірювання артеріального тиску промокає під час прання і довго сохне, але її досить легко зняти до контакту з водою.

З погляду точності виміру похибка становить +/-3 мм рт.ст.[1]що еквівалентно іншим пристроям для вимірювання артеріального тиску, зазвичай доступним в аптеках. Якщо артеріальний тиск вимагає постійної уваги, Huawei Watch D, безумовно, набагато зручніший і компактніший помічник, ніж звичайні пристрої. Мені сподобалося, що можу отримувати щоденні нагадування про необхідність перевірити свій кров’яний тиск. Враховуючи прозорість дисплея та функцій, я впевнений, що зміг би пояснити бабусі, як вимірювати власний тиск за допомогою цього смарт-годинника. Під час тестування Huawei Watch D я виявив, що можна ділитися даними про здоров’я з іншими, це означає, що, наприклад, я можу віддалено переглядати дані моєї бабусі.

Читайте також:  Фрідріх Мерц не налаштований на ворожнечу з Хендріком Вюстом

ЕКГ, або електрокардіографія – це перевірка серцевого ритму, що дає важливу інформацію про діяльність серця. Електроди, що стосуються шкіри людини, виявляють зміни в електричній активності серця, надаючи інформацію про ризики для здоров’я серця. На задній панелі Huawei Watch D додані електроди з PVD-покриттям з високою зносостійкістю, щоб розумний годинник прослужив довго. Вимір можна зробити дуже просто – потрібно доторкнутися до електрода збоку на 30 секунд, і результати з’являться на дисплеї годинника. Пізніше ви можете переглянути історію даних.


Оксиметр та термометр без додаткових пристроїв

Насичення крові киснем (SpO2) визначають пульсоксиметром. Низький SpO2 пов’язаний із стомлюваністю, погіршенням пам’яті, а також може свідчити про проблеми зі здоров’ям легень. Оксиметр користувався особливою популярністю під час Covid-19, адже для цього захворювання характерне зниження SpO2, яке людина може не відчувати сама. Регулярні виміри можуть забезпечити ранню діагностику проблеми. Я був здивований, наскільки зручно виміряти SpO2! До цих пір я одягав пульсоксиметр на палець як прищіпку, тому думав, що смарт-годинник буде з додатковим пристроєм, але вимірювач вбудований в самий смарт-годинник і ніяких додаткових пристроїв не потрібно.

Смарт-годинник також має вбудований датчик, який визначає температуру шкіри та повідомляє вас, якщо виявлено зміни температури.

Понад 70 режимів тренувань

Ви можете вибрати найбільш відповідне заняття. Смарт-годинник оснащений функцією позиціонування GNSS, яка точно зазначає пройдений маршрут, який можна легко переглянути пізніше в Huawei, а також поділитися ним з іншими. Розмір і вага розумного годинника видалися незвичними для занять спортом, але вже через пару годин рука звикла. Враховуючи, що я люблю виконувати різні акробатичні трюки, мене приємно здивувало те, що годинник дуже стійкий до подряпин, падінь і досить ергономічно сидить на зап’ясті.

Читайте також:  Лікар, який знає, як "видути" вірус з організму і що допоможе при астмі. Інтерв'ю з відомим латвійським пульмонологом

До 7 днів на одній зарядці

Huawei підкреслює, що фактичний час автономної роботи може змінюватись в залежності від характеру використання. Однак, якщо протягом тижня ви можете вимірювати артеріальний тиск 6 разів на день, ЕКГ 5 разів, відраховувати 90 хвилин на спорт, отримувати 50 повідомлень, 6 вхідних дзвінків, слухати дзвін будильника 3 рази на день, вмикати та вимикати екран по 200 разів на день… Принаймні так обіцяє виробник. Це напевно вражає! У моєму випадку я зарядив годинник лише на дев’ятий день.

Чи Huawei Watch D є гарною інвестицією?

Потрібно визнати, що цей розумний годинник більше, ніж зазвичай. Вони доступні у графітово-чорному кольорі. Для людей, які цінують широкий спектр кольорів та інші нюанси дизайну Huawei Watch D можуть не підійти. Але це, безумовно, гарний вклад для людей, яким щодня необхідний контроль за своїм здоров’ям. Хоча годинник не є медичним приладом, він може бути дуже гарним інформаційним та профілактичним засобом оздоровлення.

[1] Значення помилки вказує лише на точність вимірювання тиску пристроєм.

Рекламна стаття створена спільно з Huawei

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я