Вибираємо недорогий, але свіжий лосось

270
Лосось

Таке поняття, як свіжа риба, насправді дуже розмите. Зайшовши до супермаркету, можна виявити відразу кілька пропозицій щодо придбання водних мешканців:

 • жива риба;
 • охолоджена;
 • свіжоморожена (як шокової, так і глазурованої заморозки);
 • дефростована.

По суті, всю її можна віднести до категорії свіжої, але за фактом це не зовсім так. Особливо це знаю люди, які вважають за краще брати цілі тушки або філейну частину для приготування різноманітних висококласних страв, у тому числі сашими. Для останнього особливо необхідна риба виняткової свіжості. Звичайно ж, найпопулярнішим і затребуваним морським делікатесом у цій площині є лосось.

Ціна на лосось залежить від багатьох факторів: вид риби, охолоджена чи заморожена, дика чи фермерська тощо. Суть у тому, що купити лосось по низу ринку означає скоротити шанси отримати високоякісне свіже м’ясо. При цьому купуючи тушку або філе за надвисокою ціною, 100% гарантії якості теж немає. Тут не слід економити, але також не має сенсу переплачувати, а потрібно знайти ту саму золоту середину. І зробити це зовсім не складно.

Як купити лосось з ідеальним балансом ціна-якість?

Свіжість – це першочерговий і найголовніший параметр, який повинен вас цікавити при виборі. У 99,9% випадків нам доступна до придбання червона риба у трьох варіаціях:

Заморожена

Цей товар займає найбільшу частку ринку й у разі можна сподіватися лише сумлінність продавця. Бо скільки разів риба зазнавала розморожування/заморозки знає лише він. А ви дізнаєтеся про це, коли вдома після дефросту виявите або апетитне пружне м’ясо, або пухку субстанцію перемороженої риби, що залежалася. Купити лосось належної якості під шаром глазурі все ж таки можливо, потрібно лише обов’язково дотримуватися двох правил:

 • Якщо глазурування на поверхні занадто товсте, не роздумуючи, відмовляйтеся від покупки. Товщина кірочки льоду має бути максимум 3-4 мм.
 • Уважно оглядайте луску, вона повинна рівно розташовуватися на рибі і в жодному разі не мати ділянок, що відшарувалися. Також не повинно бути жодних висохлих білих плям.
Читайте також:  Спробуємо приготувати із курочки щось бюджетне, але дуже смачне!

Дефростована

Тут вибрати хорошу тушку буде, безперечно, простіше. Неправильний дефрост призводить до втрати пружності м’яса і все, що вам потрібно – це натиснути пальцями на тушку ближче до хребта. Ви гарантовано зрозумієте, якщо м’ясо матиме погану консистенцію. Такий же ефект буде і у риби, яка зазнала повторного заморожування. Її вже не врятує навіть найправильніший дефрост. Якщо з пружністю все добре, то не зайвим буде оглянути морський делікатес:

 • колір зябер червоний або червоний;
 • луска рівна та без пошкоджень;
 • прозорі очі;
 • приємний морський аромат (ніяких чітких рибних запахів не повинно бути);
 • блискуча з гарним відливом поверхня (матова луска – пряма ознака риби, яка ще гарна, але вже на межі).

Охолоджена

Ціна на лосось такого формату буде найвищою із представлених варіацій. Але в розрізі ціна-якість, безперечно, найвигіднішою. Правила вибору такі самі, як і у дефростованої риби, при цьому слід враховувати один момент. Під виглядом охолодженої часто продають якісний дефрост. Простому обивателю побачити різницю практично неможливо, тому доводиться покладатися лише на чесність продавця.

Якщо ви хочете придбати недорогий, але свіжий лосось, будьте готові до максимально скрупульозного вибору. А якщо готові заплатити несуттєво більше, але взяти гарантовано якісний та свіжий продукт, то зупиняйтесь виключно на охолодженій червоній рибі. До того ж, деякі компанії надають унікальну послугу fresh catch (свіжий вилов), яка гарантує преміум якість бажаного морепродукту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я