Вибух у Бейруті: протест після звільнення

24

Після звільнення всіх підозрюваних у справі про руйнівний вибух у порту Бейрута у 2020 році родичі жертв протестували у четвер. Близько 100 розгніваних людей зібралися перед Палацом правосуддя у ліванській столиці, щоб провести демонстрацію проти цього кроку. Сили безпеки намагалися розігнати протест силою. Щонайменше троє демонстрантів отримали поранення.

Генеральний прокурор Лівану Гасан Овейдат напередодні оголосив про звільнення всіх підозрюваних. Це рішення – ще одна невдача у і без того повільному розслідуванні катастрофи. Слідчий суддя у цій справі Тарек Бітар раніше цього тижня висунув звинувачення проти восьми підозрюваних, включаючи генерального прокурора Овейдата.

Раніше розслідування у справі Бітара було припинено більш як на рік. Декілька колишніх міністрів, обвинувачених у справі, подали скарги на суддю, що ще більше затягнуло процес розслідування. Попередник Бітара вже був змушений залишити свою посаду через аналогічні скарги. Декілька високопоставлених політиків вважають себе під загрозою через розслідування. Генеральний прокурор Овейдат оголосив про порушення судової справи проти Бітара.

Багато ліванців покладають провину за катастрофу на політичне керівництво країни, а також звинувачують її у впливі на рішення судових органів. Суддя Бітар, з іншого боку, має велику довіру серед родичів. Акцію протесту, до якої приєдналися активісти та деякі члени парламенту, також було задумано як знак підтримки судді.

Понад 190 людей загинули внаслідок вибуху в серпні 2020 року

Внаслідок вибуху, який стався у серпні 2020 року, загинуло понад 190 людей і близько 6000 отримали поранення. Вважається, що причиною вибуху стала велика кількість вибухонебезпечної хімічної речовини нітрату амонію, яка зберігалася в порту багато років без захисних заходів. Внаслідок вибуху було зруйновано значні частини порту та прилеглих житлових районів.

Читайте також:  Хантера Байдена звинувачують у кількох правопорушеннях

Невелика середземноморська країна також страждає від важкої економічної та фінансової кризи. У четвер курс національної валюти впав до рекордно низького рівня – 61 тисяча ліванських фунтів за один долар США. Три роки тому ця сума коштувала близько 40 доларів США. З того часу багато ліванців скотилися в злидні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я