Всього одне слово, яке здатне зруйнувати будь-які стосунки

24

У запалі сварки часто говоримо необдумані речі. На жаль, іноді навіть найщиріші подальші вибачення не здатні виправити ситуацію — ставлення до вас безповоротно зіпсовано.

Психолог Джеффрі Бернштейн розповідає, що у своїй практиці регулярно стикається із наслідками такого спілкування. Як правило, його клієнти — сімейні пари, стосунки яких «чомусь» розладналися. У процесі терапії найчастіше з’ясовується, що одна з причин (зрозуміло, їхній завжди комплекс) — вживання того самого слова. Фахівець радить спробувати повну відмову від цього формулювання – на користь менш травмуючих, пише ELLE.

Просто знайте, що кожного разу, використовуючи це слово, ви руйнуєте своє щастя. Це слово – «повинен». І всі його варіації. Справа в тому, що постійно дорікаючи людині в її «боргах», ми зводимо себе в становище вище. Начебто натякаючи, що бос тут — я, я встановлюю правила. Ви можете взагалі не вкладати у свій вислів цей зміст, проте він зчитуватиметься на підсвідомому рівні. І викликати величезні хвилі обурення, незгоди та протесту.

Так, ми часто не замислюємося над формою сказаного, але суть свого невдоволення можна піднести і в м’якшому ключі. Ніколи не кажіть «ти мав зробити те» або «ти мала сказати те». Замінюйте слово “повинен” на наступні альтернативи:

  • «Я хотіла б, щоб ти зробив…» або «Я хотів би, щоб ти сказала». Або навіть краще — «Було б чудово, якби ти…». Ще краще – «Мені здається, що було б класно, якби ти…»;
  • Замість фрази “Ти повинен зрозуміти” говорити “Я сподіваюся, ти мене зрозумієш”;
  • Замість «Ти мав мене попередити» скажіть: «Я за тебе переживала».

Використовуйте менш наказові альтернативи. Зосередьтеся не на тому, про що ви кажете, а на тому, як ви це робите. Уникаючи слова «повинен», ви помітите, як з ваших стосунків пішов негатив, як вони стали теплішими та довірливішими.

Читайте також:  Що треба завжди говорити дітям: такі прості та потрібні слова

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я