Війна в Україні: Регіональні вибори у Росії

5

Перемогами на регіональних виборах Кремль хоче продемонструвати свою силу у розпал війни. На імітаційних виборах він одержав голоси виборців на окупованій частині України. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: Регіональні вибори у Росії

Незважаючи на всі звинувачення у фальсифікаціях, регіональні вибори у Росії завершилися перемогою Кремля. Ці вибори розглядаються як важлива перевірка настроїв перед президентськими виборами, які відбудуться за півроку.

Російське керівництво розглядає результати виборів як підтвердження свого курсу війну. Незалежних спостерігачів не було допущено на вибори після того, як російське керівництво заборонило, наприклад, неурядову організацію «Голос» як небажану.

Собянін перемагає під час виборів мера Москви

У ході, мабуть, найважливішого голосування в російській столиці – Москві – перемогу, як і очікувалося, здобув мер Сергій Собянін.. Він набрав близько трьох чвертей голосів виборців і значно випередив комуніста Леоніда Зюганова, онука лідера КПРФ Андрія Зюганова, який посів друге місце.

У більшості інших регіонів кремлівські кандидати також перемогли або мали незаперечну перевагу. Наприклад, в економічно сильній Московській області кандидат Андрій Воробйов набирає понад 80% голосів вже після половини підрахунку.

Партію Кремля оголошено переможцем на фіктивних виборах на окупованих територіях

За офіційними даними, на чотирьох українських територіях – Херсоні, Донецьку, Луганську та Запоріжжі, які були анексовані Москвою з порушенням міжнародного права, кремлівська партія «Єдина Росія» також з великою перевагою перемогла на фіктивних виборах.

Ми отримуємо велике схвалення, скрізь ми отримуємо більшість, понад 2,7 млн ​​осіб у чотирьох регіонах віддали свої голоси за Єдину Росію, – заявив у неділю керівник центрального виконавчого комітету партії Олександр Сідакін, повідомляє російське інформаційне агентство «Інтерфакс». Незалежних спостерігачів на виборах не було.

Читайте також:  У центрі Рівного таки буде ялинка, але благодійна

Київ закликав не визнавати фіктивних виборів. Ситуація у регіонах характеризується масовими порушеннями правами людини та обмеженнями громадянських прав. За наявними даними громадян примушували до голосування.

Зеленський повідомляє про успіхи на фронті

Президент України Володимир Зеленський розповів про прогрес на фронті. «За останні сім днів є прогрес», – сказав він у своєму щоденному відеозверненні у неділю. За його словами, рух є як на півдні України у Запорізькій області, так і в районі окупованого Росією міста Бахмут. На інших ділянках фронту позиції успішно обороняються від російських атак, додав він.

Київ повідомляє про відвойовані позиції

Підлеглі посади повідомляють про нові завоювання. На Авдіївській ділянці фронту на північ від Донецька, окупованій російськими військами з 2014 року, вдалося звільнити частину селища Дослідне, повідомив у неділю в ефірі українського телебачення голова військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш. Незалежно підтвердити цю інформацію не вдалося.

Українська армія заявила, що відвоювала ще 1,5 кв. км довкола останнього звільненого населеного пункту Роботине на півдні країни. «Росіяни чіпляються за кожен метр нашої української землі (…) Однак збройні сили України намагаються максимально ускладнити постачання російської армії, і на деяких ділянках це приносить свої плоди»– цитують у неділю українські ЗМІ прес-секретаря військового відомства Олександра Штупуна, який відповідає за прифронтову смугу.

Німець поранено під час обстрілу на сході України

На сході України внаслідок обстрілу автомобіля постраждав німець. «Нам відомо про випадок поранення громадянина Німеччини», – заявив у неділю в Берліні МЗС. Згодом Зеленський підтвердив цей випадок. За його словами, внаслідок обстрілу російськими військами міжнародних співробітників рятувальної організації Road to Relief у неділю в районі Бахмута біля лінії фронту загинули канадець та іспанка, а німця та шведа було госпіталізовано з пораненнями. «Їм надається вся необхідна допомога»– сказав Зеленський.

Читайте також:  Війна в Україні 16 грудня

Що стає важливим сьогодні

У Росії будуть оголошені остаточні результати регіональних та місцевих виборів. Тим часом у Балтійському морі на тлі серйозної напруженості у відносинах між Росією та НАТО розпочинаються великомасштабні маневри «Північні береги». Маневри біля берегів Риги проводяться під керівництвом ВМС Німеччини та спрямовані на зміцнення співробітництва між країнами Балтійського регіону. У навчаннях беруть участь 14 країн, зокрема Італія, Франція, Канада та США.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :