Війна в Україні: переговори щодо зернової угоди

7

Суд у Києві обрав запобіжний захід одному з найбагатших олігархів України у вигляді взяття під варту. Президент Зеленський хоче показати, що він виконує вимоги Заходу. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: переговори щодо зернової угоди

Звинувачення проти олігархів, переговори щодо зернової угоди – війна в Україні триває. Один із найбагатших підприємців України, який свого часу вважався покровителем нинішнього президента Володимира Зеленського, взято під варту. Зеленський використав випадок із відомим олігархом Ігорем Коломойським для демонстративного виступу проти корупції та економічних злочинів: ті, хто грабує країну і ставить себе вище за закон, більше не зможуть жити як і раніше, пообіцяв глава держави у своєму щоденному відеозверненні, яке транслювалося у Києві в суботу ввечері. Незадовго до цього 60-річного мільярдера Коломойського затримали за підозрою в шахрайстві, а також за іншими звинуваченнями.

«Верховенство закону має перемогти», – наголосив Зеленський. За його словами, важливо, щоб правосуддя вершилося навіть у тих справах, які не розглядалися роками. Цими заявами глава держави передусім відреагував на вимоги Заходу суворо карати за корупцію та інші злочинні махінації. США, як головні прихильники України в її оборонній боротьбі проти російської агресії, очікують на черговий візит Зеленського наприкінці цього місяця. Він планує виступити на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

У суботу компетентний суд Києва ухвалив укласти Коломойського під варту до 31 жовтня, повідомляє інтернет-газета «Українська правда». При цьому була встановлена ​​застава у розмірі майже 510 млн. гривень (близько 12,7 млн. євро), яка, у разі її внесення, дозволить звільнити бізнесмена до суду. Згідно з повідомленням, ні Коломойський, ні прокуратура у суботу не коментували звинувачення. Олігарха було помічено на відеозаписі на лаві підсудних.

Читайте також:  Війна в Україні 26 жовтня

СБУ та атака на Коломойського

Раніше спецслужба СБУ повідомила Telegram, що власник групи компаній фінансово-промислового бізнесу звинувачується в злочинній діяльності, у тому числі в легалізації незаконно придбаного майна. Коломойського звинувачують у тому, що в період з 2013 по 2020 рік вивів за кордон понад півмільярда гривень. Розслідування Генеральної прокуратури ще не завершено, йдеться у повідомленні.

Коломойський перебуває під слідством із минулого року, у його будинку неодноразово проводились обшуки. У листопаді через війну з Росією було заарештовано пакети акцій напівдержавних нафтових і газових компаній Коломойського. У лютому йшлося про «крадіжку нафтопродуктів» на суму, еквівалентну 930 млн. євро.

Зеленський нещодавно дистанціювався від Коломойського та, за деякими даними, також позбавив його українського громадянства. Глава держави оголосив про більш рішучі дії щодо впливових українських олігархів. Коломойський вважався прихильником Зеленського перед обранням його президентом у 2019 році.

Два судна пройшли зерновий коридор, незважаючи на блокаду

Президент Зеленський також повідомив про новий успіх у експорті українських товарів через Чорне море. За його словами, незважаючи на морську блокаду з боку Росії, ще два вантажні судна успішно пройшли через створений Києвом зерновий коридор. «Україна відновлює свободу судноплавства в Чорному морі», – написав Зеленський на платформі X, яка раніше називалася Twitter. Задля більшого захисту моря він закликав західних союзників поставити додаткові системи ППО.

Після виходу Росії з угоди про перевезення українського зерна через Чорне море, Київ намагається організувати експорт, незважаючи на ризик атак з боку Москви. Росія пригрозила класифікувати судна, що заходять в українські порти, як військові вантажі, що перевозять. Вихід із українських портів вважається менш ризикованим.

У понеділок пройдуть переговори щодо зернової угоди

Десятки торгових суден застрягли у чорноморських портах України з початку російського вторгнення понад 18 місяців тому. Угода про експорт українського зерна дозволила деяким судам залишити порти, але в середині липня Росія призупинила дію угоди та поновила військово-морську блокаду.

Читайте також:  Військові витрати Росії створюють навантаження державні фінанси

На початку серпня ВМС України встановили прибережний маршрут для виходу цивільних судів. На даний момент два вантажні судна скористалися цим маршрутом для виходу з порту Одеса. Обидва судна пройшли через Чорне море.

У понеділок у російському чорноморському місті Сочі заплановано зустріч президента Росії Володимира Путіна та глави турецької держави Реджепа Тайіпа Ердогана. На зустрічі також обговорюватиметься питання щодо можливого поновлення зернової угоди.

Що буде важливо сьогодні

Українські війська продовжують контрнаступ із метою звільнення окупованих Росією територій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :