Війна в Україні: Екстрадиція призовників

5

Після відвідин військ президент України Зеленський хоче задовольнити вимоги своїх солдатів, які хочуть отримати найкраще спорядження. Водночас вживаються заходи проти дезертирства. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: Екстрадиція призовників

Війна в Україні: Екстрадиція призовників: За словами прикордонників, з моменту початку російського вторгнення понад півтора року тому вони запобігли виїзду з країни понад 20 тис. військовослужбовців на заклик. «Всього з 24 лютого минулого року прикордонники затримали близько 14 600 осіб, які хотіли незаконно залишити Україну», – повідомив прес-секретар прикордонної служби Андрій Демченко. Крім того, близько 6200 осіб було спіймано з підробленими дозволами на виїзд, сказав він.

Чимало українців намагаються уникнути служби в армії. За словами Демченка, переважно втікачі були затримані на «зеленому кордоні» з Румунією та Молдовою. В основному це чоловіки віком від 18 до 60 років. Влада вже повідомила, що тільки в прикордонній річці Тиса, яка відокремлює Україну від Румунії та Угорщини, потонули щонайменше 19 людей. Деякі також стали на смерть при втечі через Карпати.

На початку війни було віддано наказ про загальну мобілізацію, у тому числі про заборону на виїзд із країни призовників у віці від 18 до 60 років. Проте, за даними статистичного агентства Євростат, понад 650 тис. українських чоловіків віком від 18 до 64 років зареєстровані як біженці у 27 країнах ЄС, а також у Норвегії, Швейцарії та Ліхтенштейні.

Екстрадиція призовників розглядається українськими відомствами із можливістю домагатися незаконно депортованих чоловіків із країн ЄС та інших держав. В Україні процвітає продаж документів про звільнення від служби в армії. Після хвилі рейдів за розпорядженням президента Володимира Зеленського з арештами на призовних пунктах ціна на такі документи, за даними судових джерел, перевищила 10 000 євро.

Читайте також:  Війна в Україні: Обговорення українського наступу

Зеленський запевняє солдатів у отриманні нової техніки

Зеленський вкотре запевнив солдатів у отриманні нової техніки після відвідин військ у охоплених бойовими діями Донецької та Запорізької областей. «Будуть нові постачання», – сказав глава держави у відеозверненні. При цьому він ще раз доповів про свої бесіди з командирами та військовими медиками під час поїздки до прифронтової зони. Згідно з повідомленням, Зеленський відвідав 13 бригад.

Він повідомив, що донесе вимоги солдатів до генералів, представників уряду та відповідальних за міжнародні відносини. Подробиць він не повідомив. Напередодні Зеленський повідомив, що під час переговорів також обговорювалися питання неукомплектованості деяких бойових частин та нестачі деяких видів боєприпасів. Крім того, обговорювалася потреба у безпілотниках та зброї для захисту від ворожих безпілотників, а також питання матеріально-технічного забезпечення.

Україна вже кілька місяців веде контрнаступ із метою звільнення окупованих Росією територій. До них відносяться Запорізька та Донецька області, Херсонська та Луганська. Крім того, планується відвоювати чорноморський півострів Крим, анексований Москвою у 2014 році.

У своєму захисті від російських атак Україна покладається в основному на західну зброю і боєприпаси, в тому числі, що постачаються з Німеччини.. Рано вранці у столиці України Києві було чути вибухи зенітних ракет. Про руйнування та втрати поки нічого не відомо.

Виробник: понад 100 поразок зенітно-ракетним комплексом «Іріс-Т

За даними виробника, сучасна німецька система ППО Iris-T вже відбила понад 100 атак з повітря в Україні, у тому числі з використанням крилатих ракет та безпілотників. «У нас майже 100-відсотковий відсоток поразки, про це нам повідомляють українські військові», – заявив Харальд Бушек, керуючий директор компанії Diehl Defence. За його словами, на даний момент було зроблено «більше 100 успішних пусків».

Читайте також:  Війна в Україні 4 листопада

За словами Бушека, уряд Німеччини вже передало Україні дві системи, ще одну буде поставлено «найближчим часом», і ще чотири мають надійти пізніше. Ця система «щодня рятує життя», – сказав головком ВПС Інго Герхарц, говорячи про розгортання системи в Україні.

За даними виробника, система ППО Iris-T SLM забезпечує захист від атак літаків, вертольотів, крилатих ракет та балістичних ракет малої дальності. Вона може вести вогонь за цілями на висоті до 20 км. і на відстані до 40 км. Інакше кажучи, над територією розтягується своєрідний захисний екран. За дальністю дії одна із систем може захистити, наприклад, середнє місто Нюрнберг чи Ганновер. Німеччина замовила шість систем ППО для власних потреб. Першу систему буде поставлено бундесверу наступного року.

Що буде важливо у середу

У середу в Києві після відставки міністра оборони Олексія Резнікова очікується призначення його наступника Рустема Умжерова. Перед колишнім головою Фонду державного майна буде поставлено завдання насамперед подолати корупцію в армії та переконати міжнародних союзників, як і Резніков до нього, продовжувати постачати Україні зброю та боєприпаси для боротьби з російським вторгненням.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :