Війна в Україні: чи є глухий кут

41

Окрім захисту від Росії, Україна проводить реформи. Тому вона сподівається, що переговори щодо вступу до ЄС розпочнуться найближчим часом.

Війна в Україні: чи є глухий кут

Після візиту до Києва голови Комісії ЄС Урсули фон дер Ляйєн українське керівництво заявляє, що очікує на початок переговорів про вступ до ЄС цього року. «Сьогодні я почув позитивні сигнали від голови Комісії ЄС щодо нашого поступу до початку переговорів», – сказав президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні. Фон дер Ляйєн раніше високо оцінила успіхи України, яка вже понад 20 місяців захищається від російської агресії у проведенні реформ. При цьому політичний істеблішмент багатьох країн зараз розмірковує, чи є глухий кут у війні і коли вона закінчиться.

У грудні глави держав та урядів ЄС мають ухвалити рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС. У своєму виступі Зеленський наголосив, що українці мають звикнути до того, що вони стануть частиною Європейського Союзу. Наближається час, коли український прапор майорить у Брюсселі разом із прапорами інших країн ЄС. «Я хотів би подякувати Урсулу фон дер Ляйєн за її тверду і принципову підтримку».

Не йдеться про те, щоб ЄС щось диктував Україні, підкреслив Зеленський, наприклад, щодо боротьби з корупцією, до якої Брюссель неодноразово закликав. «Трансформація нашої країни – це те, що потрібне нам самим“, – сказав він. Незважаючи на війну, Україна рекордними темпами набула статусу кандидата в члени ЄС, а тепер ще й створила умови для початку переговорів про вступ.

Цієї середи фон дер Ляйєн має намір подати доповідь про хід роботи ЄС в Україні. Вона наголосила, що на шляху до вступу до Євросоюзу країна досягла багатьох рубежів. Фон дер Ляйєн згадала реформу судової системи, обмеження впливу олігархів та боротьбу з відмиванням грошей. Вона прибула до країни в суботу вранці із шостим візитом після початку російської агресивної війни 24 лютого 2022 року.

Читайте також:  Зеленський про контрнаступ - "На кону стоять людські життя"

Фон дер Ляйєн високо оцінює успіхи України в галузі реформ

За словами фон дер Ляйєн, Україна наразі практично повністю виконує вимоги для переговорів щодо вступу до ЄС. “Вони вже пройшли понад 90% шляху”, – сказала вона, виступаючи перед Верховною Радою, українським парламентом. Вже досягнуто набагато більшого прогресу, ніж можна було очікувати від країни, яка перебуває у стані війни.

«Ви ведете екзистенційну війну і водночас перебуваєте у процесі глибокого реформування своєї країни», – сказала фон дер Ляйєн після зустрічі із Зеленським. Досягнуті на сьогодні межі викликали в неї повагу. «Це результат напруженої роботи, і я знаю, що ви знаходитесь у процесі завершення реформ, які ще не завершені».

Для початку переговорів про вступ до ЄС потрібна одностайна згода 27 країн-членів ЄС. Згідно з останніми повідомленнями з кіл Комісії, Україна добилася значного прогресу, проте оцінити всі сім вимог як повністю виконані поки що неможливо. Тому, швидше за все, країнам ЄС рекомендується погодитися на початок переговорів про вступ, але не призначати дату перших переговорів доти, доки не будуть виконані всі вимоги до реформ.

Чи є глухий кут? Зеленський вважає, що ні

Президент Зеленський відкинув побоювання головнокомандувача армією Валерія Залужного про те, що війна може зайти в глухий кут на даному етапі. «Сьогодні люди втомилися, усі втомилися, і є різні думки. Це зрозуміло, але глухого кута немає», – сказав Зеленський. Генерал Залужний у своїй статті для британського журналу The Economist пояснив, що Україна потрапила у позиційну війну.

Через перевагу Росії у повітрі українці неохоче перекидають своїх солдатів, пояснив Зеленський. Винищувачі F‑16, що очікуються наступного року, і посилення протиповітряної оборони змінять ситуацію на користь України.

Читайте також:  Україна може отримати ППО Hawk від США для захисту

Україна захищається від російського вторгнення за масованої підтримки Заходу. Масштабний контрнаступ зі звільнення окупованих Росією територій не досяг тих цілей, які вона ставила перед собою. У своїй статті Залужний визнав помилки у плануванні. Захід має дати Україні можливість змінити ситуацію, поставивши нову зброю. Він також закликав збільшити кількість призовників у рамках посиленої мобілізації, щоб наздогнати російського супротивника, що чисельно перевершує.

Що важливо сьогодні

На сході України точаться бої в районі промислового міста Авдіївка. Російські війська розраховують, що незабаром зможуть зайняти це сильно зруйноване місто. Всього за кілька кілометрів на південь від Авдіївки знаходиться контрольована Росією столиця регіону Донецьк.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я