Війна проти України: така ситуація

12

Після масованих російських атак із використанням безпілотників, крилатих ракет та реактивних снарядів президент України Володимир Зеленський подякував протиповітряній обороні країни за порятунок сотень життів.

Було кілька ударів, але більшість безпілотників і ракет було збито, сказав Зеленський у своєму відеозверненні, яке транслювалось у Києві вчора ввечері. “Світ має побачити, що терор програє”, – сказав він. Він зазначив, що за один день протиповітряна оборона врятувала щонайменше кілька сотень життів.

Американські системи протиповітряної оборони типу Patriot допомогли знищити зло, сказав Зеленський, закликавши до додаткової допомоги для вдосконалення оборони країни. “І, звичайно, немає більшого приниження для терористичної держави, ніж успіх наших воїнів”, – сказав він. «Немає іншої альтернативи, окрім повного звільнення нашої країни». Зеленський також повідомив, що він зустрічався із військовим керівництвом у Києві, щоб обговорити кроки великого наступу проти російського вторгнення. Графік, за його словами, був найважливішим. «Графік того, як ми наступатимемо. Ми наступатимемо. Рішення вже ухвалено».

Масовані авіаудари

Вчора Росія завдала наймасовіших авіаударів з початку місяця. Були десятки ракетних ударів та ударів безпілотників, багатогодинні повітряні тривоги вночі та двічі вдень, а також потужні вибухи, коли збивали літаючі об’єкти.

Вранці, за даними військових, кошти ППО збили одинадцять ракет “Іскандер”. Столиця Київ зазнала таких атак у 16-й раз на місяць. Уламки випущених ракет, що горять, впали в деяких кварталах. Ніколи раніше в Україні не було такої кількості обстрілів за один місяць із моменту початку російської агресивної війни 24 лютого минулого року.

Зеленський дзвонить Ердогану і дякує двом країнам ЄС

Зеленський також повідомив, що привітав турецького лідера Тайіпа Реджепа Ердогана з перемогою на президентських виборах та розраховує на продовження співпраці між двома країнами. Україна та Туреччина мають працювати над зміцненням безпеки в регіоні, Європі та світі, сказав Зеленський. Незважаючи на вторгнення Москви до України, Туреччина, країна НАТО, підтримує тісні відносини з Росією і не підтримує санкції Заходу проти надсировинної сировини.

Читайте також:  Медведєв попередив про ядерну конфронтацію

Зеленський подякував Ердогану за те, що цього місяця він особисто домігся продовження на два місяці угоди з Росією про перевезення українського зерна через Чорне море. Цим Туреччина зробила свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки у світі, сказав Зеленський. Президент Росії Володимир Путін також привітав Ердогана з перемогою у телефонній розмові та, за словами Кремля, висловився за розширення співпраці між двома країнами.

Глава української держави також подякував Данії та Нідерландам, зокрема, за їх військову допомогу. Тільки оборонна допомога Данії тепер становитиме 4,7 млрд доларів США (4,38 млрд євро), сказав він. “Це дуже суттєво”, – сказав Зеленський. Він також обговорив нову коаліцію винищувачів із главою уряду Нідерландів Марком Рютте. Україна сподівається, що заплановані постачання винищувачів F‑16 зміцнять її протиповітряну оборону та забезпечать ще надійніший захист її народу.

Міністр оборони України сподівається на німецькі винищувачі Eurofighter

Міністр оборони України Олексій Резніков каже, що бачить можливість постачання винищувачів Eurofighter із Німеччини. «Якщо Великобританія та Німеччина об’єднають свої можливості щодо винищувачів Eurofighter, це буде важливим кроком», – сказав він в інтерв’ю газетам Funke Mediengruppe та французькій газеті «Ouest France».

Вже існує міжнародна коаліція бойових танків із основною моделлю німецького Leopard 2, а також американських Abrams та британських Challenger. Аналогічним чином може бути сформована коаліція винищувачів із базовою моделлю F‑16, а також винищувачів Eurofighter та шведських Gripen, пояснив Резніков. У середині місяця Німеччина та Великобританія виключили можливість постачання винищувачів в Україну в найближчому майбутньому.

Україна приймає санкції проти Ірану

Тим часом, український парламент ухвалив 50-річні санкції проти Ірану, яких вимагав Зеленський. Торгівля військовим обладнанням і так званими товарами подвійного призначення, які можуть бути використані як у цивільних, так і військових цілях, повинна бути заборонена.

Читайте також:  Внески на медичне страхування доведеться підвищити у 2024 році

Україна хоче припинити свої економічні та фінансові зобов’язання перед Іраном та запобігти експорту капіталу до Ісламської Республіки. Зеленський також висловився за заборону на передачу технологій та інвестиції до Ірану. Раніше Рада національної безпеки також дала своє благословення цьому рішенню.

Фоном для напруженості у відносинах між Києвом і Тегераном є атаки російських безпілотників на Україну. За даними українських джерел, Москва переважно використовує так звані безпілотники-камікадзе іранського типу Shahed-136/131. Іран це заперечує. Тільки в неділю стало відомо, що Іран збільшив свій експорт до Росії в останньому перському календарному році (до кінця березня) на 30 відсотків порівняно з аналогічним періодом попереднього року і становить близько 744 мільйонів доларів США (близько 693 мільйонів євро).

Що стає важливим сьогодні

На сході України тривають запеклі бої. У місті Бахмут, колись зайнятому російськими військами і що лежить у руїнах, з населенням 70 000 чоловік, бійці приватної армії Вагнера хочуть продовжити відхід. Регулярна російська армія має взяти там контроль. Українське керівництво, однак, як і раніше, не відмовляється від Бахмута і хоче повернути місто, як і всі території, зайняті російськими військами.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я