Війна проти України: така ситуація

34

Київ просуває плани щодо створення трибуналу з військових злочинів для лідера Кремля Путіна та його генералів. З Вашингтона надходить нова військова допомога. Останні події.

 

Війна проти України: така ситуація

Російському державному та військовому керівництву якось доведеться відповісти за агресивну війну проти України, вважає президент України Володимир Зеленський.

Центральною темою міжнародної конференції «Об’єднані за справедливість» у Львові стала «відповідальність Росії та її керівництва – персональна відповідальність – за агресію та терор проти нашої країни та нашого народу», наголосив Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні у п’ятницю. “І коли вони будуть притягнуті до відповідальності, справедливість буде відновлена”. На зустрічі також були присутні представники ЄС та інших європейських інституцій.

Зеленський: Путін має понести справедливе покарання

Україна разом зі своїми прихильниками вже кілька місяців намагається створити міжнародний трибунал на зразок Нюрнберзького трибуналу для нацистських військових злочинців, перед яким московські лідери відповіли б за війну проти сусідньої країни. Зустріч у Львові трималася у секреті до її завершення у п’ятницю ввечері, очевидно, з міркувань безпеки.

На зустрічі були присутні, зокрема, генеральний прокурор США Меррік Гарланд та заступник прем’єр-міністра Нідерландів Вопке Хоекстра. Звернення Зеленського до учасників було оприлюднено лише після завершення конференції. «Президент Російської Федерації Володимир Путін та всі його спільники повинні понести справедливе та законне покарання», – зажадав Зеленський. «За все, що вони зробили, від імені та на згадку про всіх, чиї життя вони забрали і чиї долі зруйнували».

Однак у планах цього трибуналу, якого добивається Київ, поки що немає ефективних заходів щодо притягнення до відповідальності політичного та військового керівництва Москви.

США обіцяють нову військову допомогу Україні

США надають Україні нову військову допомогу у розмірі 400 мільйонів доларів США (близько 377 мільйонів євро) для захисту від агресивної війни Росії. Пакет включає в себе в основному боєприпаси, наприклад, для реактивних систем залпового вогню «Гімарс» і гаубиць, що поставляються США, повідомив у п’ятницю Держдепартамент США. Також включені боєприпаси для бойових машин піхоти “Бредлі”. З початку війни військова допомога США Україні склала понад 32 мільярди доларів, не рахуючи нового пакету, згідно з останніми даними Пентагону.

Читайте також:  Війна в Україні 25 грудня

Приватний фонд купує бронетехніку для армії

В Україні фонд відомого коміка та телеведучого Сергія Притули стверджує, що придбав понад 100 бронемашин для підтримки армії у боротьбі з Росією. «Перша частина – 24 машини – вже в Україні», – йдеться у заяві, поширеній у п’ятницю. З цією метою 41-річний президент показав себе на відео із броньованими, але неозброєними гусеничними машинами восьми різних типів на задньому плані. Вони були придбані та відремонтовані у Великій Британії, йдеться у заяві. Згідно з власною інформацією, фонд зібрав суму, еквівалентну 5,8 млн. євро, за півтора дні після заклику до пожертв у листопаді.

За даними верховного головнокомандувача НАТО в Європі, Росія на сьогоднішній день втратила понад 2000 великих бойових танків. Понад 200 000 російських солдатів і понад 1800 офіцерів було вбито або поранено, сказав генерал Крістофер Каволі на заході в ратуші Гамбурга в п’ятницю. Російська армія випускала загалом понад 23 000 артилерійських снарядів щодня.

Київ повідомляє про тяжкі бої навколо Бахмута.

Тим часом російські війська у п’ятницю продовжили атаки на східноукраїнське місто Бахмут. «Противник продовжує робити зусилля по оточенню міста», – повідомив український Генеральний штаб у своєму щоденному звіті про ситуацію увечері. Українські захисники відбили низку атак на різні опорні пункти навколо Бахмута, йдеться у повідомленні. Російські військові вже кілька тижнів намагаються захопити місто. Глава дислокованих там російських найманців Вагнера Євген Пригожин заявив у п’ятницю, що його бійці майже повністю оточили місто. Цю інформацію не вдалося перевірити.

Місто, в якому колись проживало 74 000 осіб, зараз значною мірою зруйноване. За оцінками влади, у Бахмуті, як і раніше, проживає близько 5 000 мирних жителів.

Читайте також:  В Україні шукають зниклих безвісти після прориву греблі

Президент Європарламенту у Києві

Голова Європейського парламенту Роберта Метсола у п’ятницю ввечері прибула із візитом до столиці України Київ. «Добре повернутися в Україну», – написала вона у Твіттері англійською та українською мовами. «З цими хоробрими людьми, які надихнули весь світ; з героями, які не здалися; з тими, хто пожертвував усім заради наших цінностей; з європейцями, чий будинок – у нашому Європейському Союзі». До свого послання вона додала український прапор та прапор ЄС. Жодних подробиць про програму Метсоли в Києві спочатку не було. Мальтійська політика вже відвідувала Україну у квітні минулого року.

Що принесе субота

Очікується, що у суботу російські війська продовжать наступ на східноукраїнське місто Бахмут.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я