Війна проти України: така ситуація

35

Росія вже майже рік відкрито воює з Україною. Наразі Київ закликає до ще більшого міжнародного санкційного тиску – і націлюється на російську ядерну промисловість.

 

Війна проти України: така ситуація

На тлі війни, яка триває вже майже рік, президент України Володимир Зеленський закликав до подальших санкцій Заходу проти Росії – наприклад, проти її сектору ядерної енергетики. “Це не легко. Є певний опір», – сказав Зеленський учора у своєму вечірньому відеозверненні. Був час, коли інші каральні заходи проти Росії здавалися складними, додав він. «Тепер вони застосовуються – наприклад, щодо нафти та нафтопродуктів із Росії».

Тривають тяжкі та вкрай кровопролитні бої, особливо на сході України. Тим часом Нато оголосило, що воно стало об’єктом хакерської атаки. Незважаючи на те, що кінця війни все ще не видно, альянс також оголосив, що генеральний секретар Єнс Столтенберг має намір звільнити свою посаду восени наступного року.

Київ включив близько 200 росіян до національного списку санкцій

Раніше того ж дня Зеленський видав указ про включення 199 росіян у національний список санкцій, у тому числі представників компанії-оператора російських атомних електростанцій «Росенергоатом». Українця також покарали за те, що він нібито підтримував окупантів на захопленій Росією Запорізькій атомній електростанції.

Росія вторглася в Україну 24 лютого 2022 року і з того часу анексувала кілька територій, порушуючи міжнародне право. У відповідь на жорстоку агресивну війну західні держави вже ввели далекосяжні каральні заходи проти Москви. Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн кілька днів тому оголосила, що найближчим часом буде запущено новий пакет санкцій.

Тривають запеклі бої у районі Бахмута

Тим часом у місті Бахмут на сході України українські збройні сили зазнають дедалі більшого тиску. Російська приватна армія Вагнера заявила, що захопила передмістя та просувається до центру. Спочатку жодних коментарів із Києва не було. Проте українська сторона раніше наголошувала, що Бахмут, як і раніше, перебуває під її контролем. У місті, яке колись налічувало понад 70 000 жителів, залишилося лише кілька тисяч людей.

Читайте також:  Бундесвер готує місію з евакуації із Судану

Натомість підтверджує хакерську атаку – проросійські зловмисники?

Вчора Нато стало об’єктом атаки хакерів. Увечері прес-секретар підтвердила Deutsche Presse-Agentur, що кіберексперти оборонного альянсу активно займаються інцидентом, який торкнувся кількох веб-сайтів. Раніше в соціальних мережах, таких як Twitter, з’явилися повідомлення про те, що проросійські активісти атакували, зокрема сайт Штабу спеціальних операцій Нато (NSHQ). Вона була тимчасово недоступна.

Раніше Альянс також оголосив, що генеральний секретар Столтенберг має намір піти у відставку зі своєї посади восени цього року, як і планувалося. У результаті держави-члени опинилися під тиском необхідності знайти наступника. “Він не має наміру домагатися продовження мандату”, – сказала його прес-секретар Оана Лунгеску. За її словами, мандат Столтенберга продовжувався вже три рази, і він перебуває на своїй посаді майже дев’ять років.

Спочатку знову з’явилися припущення про те, що 63-річного президента може продовжити вдруге на тлі війни в Україні.

Що важливо сьогодні

Рада національної безпеки та оборони України планує сьогодні обговорити подальші кроки щодо покращення захисту державних установ від російських агентів.

Крім того, федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок (зелені) відвідає Фінляндію та Швецію із дводенним візитом. Головною темою, ймовірно, стане заплановане ухвалення обох країн до НАТО, на яке вони спільно подали заявку у травні 2022 року під враженням від війни Росії проти України.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я