Війна проти України: така ситуація

17

Українські сили у місті Бахмут на сході країни продовжують опір постійним російським атакам. «Ми протистоїмо їм», – сказав президент Володимир Зеленський у своєму щоденному відеозверненні. Раніше, за його словами, на засіданні Ставки Верховного командування України було обговорено спроби окупантів оточити місто та прорвати українську оборону. «І я вдячний кожному солдатові, який виявив рішучість чинити опір».

Зеленський також повідомив про нові призначення на фронтах України. «У низці регіонів, особливо у прикордонних та прифронтових районах, ми набираємо керівників із військовим досвідом», – сказав Зеленський. За його словами, це люди, які можуть найбільш ефективно захищатися від існуючих загроз. Загалом військовий досвід, отриманий у ході війни, повинен поєднуватися з лідерством у місцевій та центральній адміністрації.

Поряд із цим, за його словами, просувається формування нових бригад Національної гвардії, поліції та прикордонників. “Початок сильний”, – сказав Зеленський. «І це продовжуватиметься». Перед лицем російських атак, що посилилися, українська армія була змушена перекинути на фронт війська, які спочатку призначалися для пізніших наступальних дій своїх власних.

Зеленський, мабуть, розглядає можливість поїздки до Брюсселя.

Український президент, мабуть, розглядає можливість поїздки до Брюсселя. Декілька співробітників Європейського парламенту підтвердили Deutsche Presse-Agentur, що існує «імовірність проведення позачергового пленарного засідання у присутності президента України» у четвер. Цього ж дня у Брюсселі триває саміт лідерів ЄС. Було повідомлено, що Зеленський буде присутнім гостем. Він був запрошений особисто бути присутнім на саміті, повідомив увечері прес-секретар голови Ради ЄС Шарля Мішеля.

Спочатку з Києва не надходило жодних підтверджень про можливу поїздку Зеленського до Брюсселя. З міркувань безпеки така поїздка, ймовірно, відбудеться не раніше ніж незадовго до саміту.

Читайте також:  Як Ердоган маргіналізує ЛГБТ – передвиборча кампанія

Норвегія підтримає Україну мільярдами

Україна може розраховувати на довгострокову фінансову допомогу Норвегією. Уряд скандинавської країни хоче підтримати країну, яка зазнала нападу Росії, 15 мільярдами норвезьких крон (близько 1,36 мільярда євро) щороку протягом наступних п’яти років, як оголосив прем’єр-міністр Йонас Гар Стере в Осло. Загальна сума складає 75 млрд. крон (6,8 млрд. євро). З одного боку, ми хочемо показати українцям, що ми підтримуємо їх у довгостроковій перспективі, сказав Стере. З іншого боку, Росія має знати, що вільні демократичні країни підтримують Україну у її боротьбі.

Зеленський подякував Осло за фінансову підтримку. “Це дуже, дуже важливий внесок у перемогу, яку ми готуємо”, – сказав він у своєму відеозверненні. “Спільна перемога для всіх, хто по-справжньому цінує свободу і життя”.

Україна попросить ракети та літаки

Україна планує запросити винищувачі та ракети далекого радіусу дії на Мюнхенській конференції з безпеки наступного тижня. Це «пріоритетне питання» для Києва, сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, згідно із заявою його офісу. За його словами, невирішеним питанням, яке потребує вирішення, є, зокрема, літаки. Він нагадав, що президент Зеленський уже просив учасників конференції з безпеки минулого року поставити Україні зброю.

Як і минулого року, віце-президент США Камала Харріс також хоче знову взяти участь у конференції. Білий дім оголосив у Вашингтоні, що Харріс вирушить до Мюнхена наступного тижня. Вона виступить там із промовою.

Мюнхенська конференція з безпеки проходитиме з 17 по 19 лютого в готелі Bayerischer Hof. Це перша безпекова конференція з початку агресивної війни Росії проти України.

Експерт із зовнішньої політики ХДС звинувачує Шольца у провалі лідерства

Експерт із зовнішньої політики ХДС Родеріх Кізеветтер пояснює відсутність досі зобов’язань щодо створення міжнародного танкового альянсу невдачами уряду Німеччини. “Проблема з альянсом Leopard полягає в тому, що Німеччина не уклала жодних домовленостей з партнерами по альянсу і, таким чином, не відігравала керівної та координуючої ролі в підготовці”, – сказав Кізеветтер дюссельдорфській газеті “Rheinische Post” та боннській газеті “General-Anzeiger” (вівторок). Викликає подив, чому канцлер Олаф Шольц (СДПН) прийняв рішення про постачання бойових танків порівняно сучасного типу Leopard 2A6 «без внутрішніх консультацій та без зворотного зв’язку з бундесвером».

Читайте також:  Країни ЄС вимагають посилити межі

Уряд Німеччини оголосив 25 січня, що поставить 14 танків Leopard 2A6 після того, як Польща вже подала заявку на отримання дозволу на постачання старих танків Leopard 2A4. Таким чином, обидві країни роблять перший крок, який спільно з партнерами має привести до створення двох українських батальйонів «Леопард». У той час як в інших країнах вже є оголошення про постачання більш старої моделі Leopard 2A4, ситуація з поставками нового типу 2A6 спочатку була запущена. Хоча Португалія взяла він зобов’язання у вихідні, жодних конкретних деталей спочатку оголошено був.

Це стає важливим сьогодні

У вівторок продовжився кривавий бій між російськими та українськими військами за місто Бахмут на сході України. Російські війська майже повністю оточили місто.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я