Після руйнівного влучення російської ракети у висотну будівлю в українському місті Дніпро минулими вихідними, рятувальні служби припинили пошуки людей, які потрапили в пастку.
Двадцять людей все ще вважаються зниклими безвісти, повідомили представники цивільної оборони. «Шанси знайти когось, на жаль, прагнуть нуля», – сказав мер міста Борис Філатов.
У великому місті на Дніпропетровщині центральної України загинули щонайменше 45 осіб, у тому числі 6 дітей. Близько 80 людей отримали поранення.
Також у зв’язку з подіями у Дніпрі президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні у середу ввечері заявив, що зробить усе можливе під час свого майбутнього виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі (Швейцарія) для подальшого посилення міжнародного тиску на Росію.
Блокиукраїнськихелектростанцій пошкоджено російськими ракетами
В інших частинах України люди також продовжують страждати від наслідків найпотужнішої хвилі російських атак із початку року. Згідно з українськими джерелами, російські ракетні удари в суботу минулого тижня були одними з найруйнівніших з початку війни, у тому числі з погляду енергопостачання. За словами глави уряду Дениса Шмихала, внаслідок атаки було пошкоджено вісім блоків теплових електростанцій на заході країни та один на сході. Крім того, постраждали три трансформаторні підстанції та високовольтна лінія. Це призвело до аварійних відключень через дефіцит енергії, що зріс.
Регіон навколо столиці Київ та Харків на сході країни були серед тих, хто постраждав від найсильнішої хвилі нападів цього року. У центральному українському місті Дніпро щонайменше 45 людей також загинули внаслідок влучення російської ракети до житлового будинку.
Пісторіус: Німеччина «непрямо» залучена у війну
Німеччина «непрямо» бере участь у війні в Україні, вважає призначений міністр оборони Борис Пісторіус. «Міністерство оборони і так є великим викликом у громадянський, мирний час, а за часів, коли ви, як Федеративна Республіка Німеччина, опосередковано залучені до війни, тим більше», – сказав політик СДПН у Ганновері, говорячи про своє майбутнє завдання.
Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр пообіцяв Україні подальшу допомогу у боротьбі з російським агресором. “Ми підтримуємо Україну політично, гуманітарно, фінансово, військовим шляхом – тим, чим можемо і що необхідно, у координації з нашими союзниками”, – сказав Штайнмаєр Зеленському під час відеотелефонної розмови.
Нідерланди надішлють в Україну систему Patriot
Поряд із Німеччиною та США, Нідерланди також хочуть надати Україні систему протиповітряної оборони Patriot. Прем’єр-міністр Марк Рютте заявив про це під час візиту до президента США Байдена у Вашингтоні. 5 січня уряд Німеччини оголосив, що він надасть Україні кілька десятків бойових машин піхоти Marder та систему ППО Patriot відповідно до угод з урядом США.
Байден та Шольц знову говорять про війну в Україні
Байден також говорив телефоном з канцлером Німеччини Олафом Шольцем про подальшу підтримку України. У п’ятницю на зустрічі на американській авіабазі Рамштайн у Рейнланд-Пфальці планується обговорити додаткові постачання, включаючи бойові танки.
Напередодні зустрічі у Рамштайні заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник закликав Німеччину поставити бойові танки “Леопард”. Зважаючи на все безжальніші дії Росії проти українського громадянського населення, для Німеччини «більше не повинно бути «самоокреслених червоних ліній», сказав Мельник, який раніше був послом у Берліні, виданню Funke Mediengruppe.
Путін хоче оголосити про припинення дії договорів із Радою Європи
Росія продовжує дотримуватися конфронтаційного курсу у військовому, а й у політичному плані. Президент Володимир Путін хоче, щоб розірвання договорів із Радою Європи було закріплено законодавчо. Це стосується, наприклад, Європейської конвенції з прав людини, Європейської конвенції про припинення тероризму та Європейської соціальної хартії. Росія вже була виключена з Ради Європи кілька місяців тому через свою агресивну війну проти України. У результаті найбільша за площею країна у світі більше не є членом Європейської конвенції з прав людини.
Квіти для Дніпра: Арешти у Москві
За даними активістів руху за громадянські права, кількох людей було затримано в Москві під час спроби покласти квіти на згадку про жертви російського ракетного удару в Дніпрі. Правозахисна організація «ОВД-Інфо» повідомила, що ввечері в центрі російської столиці було заарештовано чотирьох людей.
Невеликий меморіал було встановлено невідомими у понеділок увечері біля підніжжя пам’ятника українському поетові Лесі Українці у парку. У наступні години дедалі більше людей приносили квіти – деякі з них були синього та жовтого кольорів українського прапора. Громадські антивоєнні акції стали дуже рідкісними у Росії умовах масових репресій із боку структурі державної влади.
Що буде важливо у середу
Війна також домінує на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, Швейцарія, у середу. У другій половині дня канцлер Німеччини Шольц (15.45) та президент України Зеленський (17.00) планують виступити перед лідерами бізнесу, главами держав та урядів.