Відставка Лапіна говорить про посилення прихильників війни

30

Інститут вивчення війни вважає, що заяви Кадирова та Пригожина заважають Кремлю контролювати інформацію про найвище військове командування.

Відставка Лапіна говорить про посилення

Незалежно від того, чи відповідає насправді інформація від командувача угрупуванням російських військ «Центр», експерти ISW вважають, що відставка Лапіна говорить про посилення фракції прихильників війни. Критичні заяви Кадирова та Пригожина завдають шкоди іміджу російського військового командування, зазначають експерти Інституту вивчення війни із Вашингтона.

Відставка Лапіна говорить про посилення провоєнних настроїв

Згідно з аналітичним зведенням експертів ISW фракція прихильників війни у ​​вищому керівництві Росії отримує все більший вплив і вагу. Нагадаємо, що до неї належить голова Чеченської республіки Рамзан Кадиров та бізнесмен Євген Пригожин, засновник ПВК Вагнера.

Цього тижня Кадиров неодноразово критикував дії Лапіна. У своєму офіційному каналі він звинувачував генерала у відступі з Лимана та проблемах, які ЗС РФ має на півночі Донецької області. Пригожин також зазначав недостатньо ефективне командування регулярною армією Росії.

Відставка Лапіна говорить про посилення впливу прихильників війни, зокрема Кадирова.  Фото: 977_ReX_977/shutterstock.com

Сам факт звільнення Лапіна з посади досі залишається незрозумілим. Про те, що командувач перестав виконувати свої обов’язки, повідомляв телеканал «Грозний», що підтверджує поширену військовими блогерами інформацію. Проте офіційних коментарів з боку Кремля не було.

Крім того, деякі телеграм-канали 29 жовтня повідомляли про те, що Лапіна не було звільнено, а залишив посаду за власним бажанням. Тоді як інші говорили саме про звільнення. Начебто приводом для цього стали помилки та зловживання, допущені під час проведення мобілізаційних заходів.

Така суперечлива інформація може свідчити, що Москва не бажає ділитися цією інформацією з громадськістю. Однак досягти своєї мети політичне керівництво країни не може через самостійні та узгоджені заяви Пригожина та Кадирова.

Що відомо про генерала Лапіна

Генерал-полковник Лапін давно займає командні посади та брав активну участь у бойових діях у різних країнах. З осені 2018-го по зиму 2019 року він керував підрозділами російської армії, які воювали в Сирії.

Читайте також:  Ракетний удар по житловому будинку на південному сході України

Засвітився цей генерал і в Україні. Влітку російський президент Володимир Путін надав йому звання «героя Росії» за захоплення території Луганської області. А пропагандистські ЗМІ неодноразово демонстрували сюжети «з передової» за його участю.

Зараз Кадиров називає його «бездаром» і пропонує знизити командувача в званні до рядового, після чого відправити на фронт.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я