Відкрито новий вид бактерій для очищення Каспійського моря від нафтових забруднень

8

Російські вчені отримали бактерії, які здатні очистити акваторію Каспійського моря від нафтопродуктів, йдеться на сайті Росриболовства.

За інформацією відомства, активний видобуток та транспортування нафти та судноплавство дуже навантажують акваторію моря. Вчені кафедри «Прикладна біологія та мікробіологія» Астраханського державного технічного університету (АГТУ) отримали бактерії, які очистять акваторію Каспійського моря від нафтопродуктів та збільшать нафтовіддачу пластів.

«Штами бактерій виділені з води та донних відкладів Каспійського моря у безпосередній близькості від місць нафтовидобутку. За даними світової науки, саме аборигенні мікроорганізми максимально ефективні у розкладанні вуглеводневмісних сполук», – сказано в повідомленні.

Відзначається, що головна властивість цих мікроорганізмів полягає у здатності виробляти особливі речовини – біосурфактанти, які розбивають нафтову плівку на дрібні краплі. Таким чином, прискорюється процес біодеградації нафти.

Отримані дослідниками АГТУ штами мікроорганізмів стануть основою для розробки нових біопрепаратів та можуть бути використані у видобувній галузі на Каспії.

Раніше повідомлялося, що російські вчені ідентифікували бактерію, здатну перетворювати цукор на водневе паливо. Вона міститься у стічних водах.

.

Читайте також:  Колишній віце-президент США Пенс відвідав Україну

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :