Верховний комісар ООН: Права людини під загрозою

10

Права людини перебувають під загрозою у всьому світі в умовах криз, воєн та зміни клімату. Верховний комісар ООН із прав людини також бачить нові ідеологічні загрози.

Верховний комісар ООН: Права людини під загрозою

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк критикує деструктивні маневри на шляху покращення ситуації з правами людини в усьому світі.

«Замість єдиної мети та рішучого, спільного керівництва ми спостерігаємо політику поділу та відволікання уваги – наприклад, шляхом вигадування штучних суперечок з гендерних питань, міграції чи уявлення про «зіткнення» цивілізацій»– заявив Тюрк на початку осінньої сесії Ради ООН з прав людини в Женеві. За його словами, штучне протиставлення індивідуальних та суспільних прав людини також є небезпечним.

Різні права людини в небезпеці

З одного боку, він мав на увазі спроби деяких країн, які під впливом ісламу, таких як Пакистан чи Єгипет, виключити із документів згадку про права ЛГБТК+. Йдеться про права людей з різною сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю.

З іншого боку, Китай, зокрема, багато років намагається поставити економічні, соціальні та культурні права людини вищі за громадянські та політичні права особи. Це означає, наприклад, що право на свободу слова має відійти на другий план, щоб держава могла насамперед боротися з бідністю та сприяти економічному розвитку.

Такий поділ є «ідеологічним артефактом, не підкріпленим реальністю», – сказав Тюрк. “У Загальній декларації прав людини немає такого поділу або ієрархії – і через 75 років після її прийняття нам терміново необхідно повернутися до цієї суті”. Він закликав Китай захищати права меншин, таких як уйгури в Сіньцзяні, і розкритикував затримання правозахисників.

Війна та кризи

Тюрк засудив напад Росії на Україну. Він із глибоким занепокоєнням розглядає ситуацію з правами людини у Росії. Критики війни зазнають репресій. «Влада продовжує використовувати судову систему, щоб змусити замовкнути критичні голоси, і переслідують правозахисників та групи за їхню законну діяльність»– сказав він.

Читайте також:  Сильний землетрус поблизу Нової Каледонії

Він із занепокоєнням говорив про голодні кризи в таких країнах, як Сомалі, Гаїті та країнах Сахельського регіону Африки. Він розкритикував зростаючий розрив між багатими і бідними і закликав до поліпшення співпраці в бюджетній сфері і більш рішучої боротьби з корупцією. Як приклад він навів кризу бездомності у Європі та США.

У зв’язку з кліматичною кризою Тюрк привітав ідею включення до статуту Міжнародного кримінального суду такого злочину, як екоцид. Йдеться про заподіяння серйозних збитків або руйнування екосистем, від яких залежать люди, тварини та рослини.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :