Вчені з’ясували, де знаходилася прабатьківщина всіх існуючих та вимерлих пінгвінів

130
пінгвін

Батьківщина всіх сучасних та доісторичних пінгвінів знаходиться на території Нової Зеландії. Тут ці птахи з’явилися понад 60 млн. років тому. Такого висновку дійшла група палеогенетиків та палеонтологів під керівництвом Терези Коул, наукового співробітника Копенгагенського університету (Данія).

«Проведений нами філогеномний аналіз підтвердив, що сучасна Нова Зеландія є прабатьківщиною для всіх існуючих і вимерлих пінгвінів. На додаток до цього ми відкрили генетичні свідчення того, що пінгвіни та їхні найближчі родичі є найбільш повільно еволюціонуючими птахами», – зазначили вчені. Для цього вчені зіставили між собою геноми 27 існуючих і недавно вимерлих птахів, а також вивчили анатомію тіла 47 вимерлих видів.

Згідно з висновками дослідників, предки пінгвінів втратили здатність літати і перейшли до життя у воді відразу після вимирання динозаврів, близько 60 мільйонів років тому. У цей час птахи жили на тих частинах суші, які згодом стали частиною сучасної Нової Зеландії. Проникати в інші регіони пернаті почали близько 40-45 млн. років тому, зокрема Південну Америку та Антарктику. Загальний предок усіх сучасних пінгвінів з’явився близько 14 млн. років тому.

Дослідження також показало, що ці птахи є антирекордсменами за швидкістю накопичення змін у структурі їх геномів. На думку вчених, це може бути пов’язане з тим, що більшість пінгвінів протягом останніх десяти мільйонів років живе у відносно стабільних кліматичних та екологічних умовах. Тому птахи будуть особливо вразливі до поточних змін клімату Землі. Вчені заявляють про важливість подальших спостережень станом колоній пінгвінів. На їхню думку, слід також розробити заходи, які захистять птахів від масової загибелі.

Читайте також:  На Сонці помітили гігантську "змію"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я