Урсула фон дер Ляйєн так часто літає приватним літаком

7

Голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн за два роки 57 разів орендувала літаки для своїх ділових поїздок. Прес-секретар Комісії ЄС підтвердив відповідне повідомлення газети «Більд», що надійшло до Deutsche Presse-Agentur у Брюсселі.

Він наголосив, що фон дер Ляйєн зазвичай користується регулярними рейсами, але у 2021 та 2022 роках у зв’язку з пандемією корони кількість регулярних рейсів значно скоротиться. Крім того, на відміну від багатьох національних урядів Комісія не підтримує власну готовність до польотів.

Прес-секретар також заявив: «У 2021 та 2022 роках Президент подорожував автомобілем, літаком та потягом загалом близько 164 днів». Перед кожною поїздкою, за його словами, перевіряється, чи можливий запланований політ і чи не створює він будь-яких ризиків для безпеки. Наприклад, минулого тижня фон дер Ляйєн вилетіла регулярним рейсом спочатку до Абу-Дабі, а звідти на саміт G20 до Індії. Для зворотного нічного перельоту вона також скористалася регулярними рейсами через Цюріх у Франкфурт.

Тим не менш, польоти на орендованому літаку критикують: Комісія витрачає гроші платників податків на марнотратні польоти на приватних літаках, заявив Мартін Ширдеван, лідер однієї з груп Лівої партії в парламенті ЄС. «Маса людей має затягнути пояси та скоротити свій власний викид CO2, але Європейська комісія пригощає себе розкішними поїздками приватними літаками». Клімат не може дозволити собі бюрократію на реактивних літаках.

Читайте також:  Мільйони людей очікуються на акціях протесту проти зміни клімату у ці вихідні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :