Ураган “Лі” набирає сили над Атлантикою

11

Ураган знаходився приблизно за 1260 км на схід від північної частини Малих Антильських островів.

За даними Центру дослідження погоди США (NHC), ураган «Лі» набирає сили над Атлантикою, погрожуючи кільком островам Карибського басейну.

Ураган «Лі» набирає сили над Атлантикою

Ураган, сила якого становить чотири бали з п’яти, швидко посилюється. Найближчими днями очікуються також небезпечні течії біля острівного ланцюга Малих Антильських островів, Пуерто-Ріко, на Багамах і вздовж східного узбережжя США.

За даними NHC, «Лі» знаходився приблизно за 1260 км на схід від північної частини Малих Антильських островів, де розташовані Антигуа та Барбуда, Сент-Кітс та Невіс та Монтсеррат. Метеорологи очікують, що в міру просування морем на північ від островів «Лі» перетвориться на «дуже сильний, великий ураган». Ураган вважається вітер швидкістю 119 км/год і більше.

Ураган "Лі" набирає сили над Атлантикою.  Фото: Stijn te Strake / unsplash.com

Сезон ураганів починається в Тихому океані 15 травня, а в Атлантиці – 1 червня. В обох регіонах він закінчується 30 листопада. Тропічні циклони утворюються над теплими океанічними водами. Глобальне потепління, що посилюється, підвищує ймовірність виникнення сильних штормів.

Порівнюємо з ураганом «Доріан»

Один із найпам’ятніших та руйнівних ураганів за останні п’ять років — ураган «Доріан», який обрушився на Багами у вересні 2019 року. Цей ураган був категорії 5 і приніс із собою руйнівні вітри, штормовий приплив та інтенсивні дощі. Він став одним із найсильніших атлантичних ураганів, зареєстрованих будь-коли, з максимальними вітрами швидкістю до 300 км/год.

“Доріан” викликав величезні руйнування на Багамах, зокрема на островах Абако та Гранд-Багама. Багато будинків було знищено, а інфраструктура серйозно постраждала. Втрати у житті та матеріальні збитки були значними.

Читайте також:  Пожежі в Західній Канаді – 29 000 осіб евакуйовано

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :