Україна звинуватила Лаврова у прославленні війни на саміті G20

5

В індійській столиці завершується саміт G20. На ньому обговорюються здебільшого економічні питання. Україна лютує від того, як Росія поводиться на зустрічі.

Україна звинувачує Лаврова у прославленні війни на саміті G20

Україна звинуватила міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова в пропаганді війни на саміті G20 провідних економік, що розвиваються. Після того, як глава Кремля Володимир Путін не поїхав на зустріч у Нью-Делі (Індія), Лавров виправдовував та пропагував вторгнення в Україну, поскаржився радник президента України Михайло Подоляк в ефірі телеканалу «Свобода».

«Він пропагує війну в Україні», – сказав Подоляк. Для запобігання подібним виступам «суб’єктів типу Лаврова», безумовно, необхідно більше міжнародних ордерів на військові злочини, подібні до того, який був виданий Путіну».

Територіальна цілісність згадується лише загалом

Агресивна війна Росії більше не засуджується у декларації саміту у явному вигляді, як це було минулого року. Натомість у ній лише згадуються відповідні резолюції ООН – і загалом територіальна цілісність країн, тобто. непорушність кордонів.

Дипломати визнали компромісні формулювання найменшим спільним знаменником, але це не дозволило саміту провалитися. Україна виступила із різкою критикою підсумкової декларації. «G20 нічим пишатися»– заявив учора у соціальній мережі X (колишній Twitter) прес-секретар міністерства закордонних справ Києва Олег Ніколенко.

Він опублікував виправлення, виділені у документі червоним кольором, як вони мають виглядати з погляду України. Наприклад, на думку Ніколенка, слід говорити не про «війну в Україні», а чітко – про «агресивну війну Росії проти України». Крім того, країни G20 повинні були одностайно засудити війну та закликати Москву негайно припинити вторгнення.

Читайте також:  Прем'єр-міністра Баварії освистали на мітингу

Україна не була запрошена – російська сторона задоволена

Україна не була запрошена Індією. Минулого року президент країни Володимир Зеленський ще формував порядок денний на курортному острові з відеозв’язку з Києва. У Нью-Делі російська сторона висловила задоволення декларацією саміту. Переговірник Світлана Лукаш сказала про «збалансований» результат.

Сьогодні провідні промислово розвинені країни, що розвиваються, продовжують консультації. Спочатку глави держав та урядів відвідали меморіал індійського борця за свободу Махатми Ганді. На кінець саміту намічено третє робоче засідання під гаслом «Одне майбутнє». На ньому будуть розглянуті питання реформування банків розвитку та міжнародних фінансових організацій.

Очевидно, більше великих спільних рішень прийнято не буде. Учора G20 вже погодила підсумкову декларацію.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :