Україна просить у США нові системи ППО — ABC News

36

Іранські дрони продовжують атакувати інфраструктуру українських міст.

Представники українського керівництва звернулися до законодавчої влади США з проханням направити додаткові кошти ППО, що воює країні. Україна вимагає конкретні системи: C‑RAM. Їхньою головною мішенню мають стати іранські дрони.

Україна просить зброю на всіх рівнях

У розпорядження видання ABC News потрапило звернення спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука. Він написав до колег із Конгресу США. Пан Стефанчук просить сприяти відправленню в Україну зброї для боротьби з безпілотниками — систем C‑RAM. Стефанчук у своєму листі також просить конгресменів допомогти звернутися безпосередньо до Білого дому. Завдання – отримати ракети більшої дальності, щоб бити за запасами іранських БПЛА глибоко в тилу армії РФ.

Це вже другий лист Стефанчука такого роду. Він звертався до американського керівництва 10 жовтня 2022 року після перших повітряних ударів по критичній інфраструктурі міст України. Протягом тижня армія РФ третину електростанцій вивела з ладу. Своє звернення до Вашингтону на початку листопада направив Кабмін України.

Україна просить у США штаб на колесах

C‑RAM, системи, про які йдеться у зверненнях, є комплексним рішенням для ППО. Безпосередньо бойова одиниця є броньованим шасі з локатором і шестиствольною гарматою. Існує версія для ВМФ (див. велике фото). Швидкострільність – 3 000 пострілів за хвилину. C‑RAM контролює повітряний простір не лише за допомогою радару. Цій системі ППО допомагають оптичні та акустичні сенсори, тобто вона «бачить» та «чує» об’єкти в тому ж діапазоні, що й людина.

Крім того, C‑RAM може бути вбудована в існуючу систему ППО, передавати та отримувати дані про цілі. Система може координувати вогонь та пересування інших бойових пристроїв, у тому числі повітряних – літаків. Система C‑RAM траєкторією руху повітряної мети здатна обчислити координати пускової установки, звідки ця мета прилетіла.

Читайте також:  Після інциденту з поліцією вдач: похована молода іранська жінка

Що в Україні із теплом на тлі обстрілів

За повідомленням українського Кабміну, у країні приблизно 60% соціальних та житлових об’єктів підключено до тепла. В областях на півдні України процес триває повільніше, ніж в інших. У п’ятьох територіях без тепла — менше 15% об’єктів. Опалювальний сезон запущено у повному обсязі у двох регіонах.

Тим часом Україна скасувала мито та податки на ввезення обладнання, необхідного для безпечного проходження опалювального сезону. У списку – генератори, трансформатори, акумулятори, водонагрівачі тощо. Президент України Володимир Зеленський заявляє, що РФ не зможе використати зиму як зброю.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я