Україна просить країни ЄС щодо додаткового озброєння

9

Для успішної боротьби з Росією міністр закордонних справ України сподівається на збільшення постачання зброї та боєприпасів із Європи. Необхідний також експортний контроль для запровадження ефективних санкцій.

Україна просить країни ЄС щодо додаткового озброєння

Україна просить Німеччину та інші країни ЄС про подальші постачання зброї та боєприпасів для боротьби з Росією.

У четвер на переговорах з міністрами закордонних справ європейських партнерів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав серед необхідних озброєнь артилерійські боєприпаси, бронемашини та танки. Він попросив нейтральні у військовому відношенні країни ЄС, такі як Австрія та Ірландія, надати броньовані рятувальні машини.

Щоб ускладнити виробництво Росією ракет та безпілотників, Кулеба також закликав країни ЄС посилити боротьбу з ухиленням від санкцій. “Ми бачимо, що виробництво нарощується і при цьому використовуються західні деталі”– сказав він на зустрічі ЄС у Толедо (Іспанія). За його словами, це необхідно запобігати, наприклад, за допомогою експортного контролю.

Крім того, Кулеба попросив розглянути питання щодо постачання додаткових систем ППО. За його словами, вони могли б забезпечити новий маршрут для експорту українського зерна, який веде із чорноморської території України до територіальних вод Румунії.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Зелені) заявила у Толедо: «Ми зобов’язані постійно думати про те, як ефективніше, ще краще координувати нашу підтримку Україні». Це стосується як військової підтримки в рамках двосторонніх зобов’язань щодо безпеки, так і підтримки європейської солідарності в рамках так званого Європейського фонду миру та підтримки відновлення.

Коментуючи високу вартість підтримки, Бербок сказала: «Ми повинні щодня нагадувати собі про це знову і знову: Ми інвестуємо у світ у Європі».

Читайте також:  Актуальна ситуація у війні проти України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :