Україна не готова до членства в НАТО

16

Саміт НАТО відбудеться у Литві наступного тижня. Президент США не дав підстав сподіватися на швидкий вступ України до НАТО. З іншого боку є підтримка з боку Туреччини.

 

Байден: Україна не готова до членства в НАТО

Президент США Джо Байден вважає нереальним швидкий вступ України до Нато. “Я не думаю, що вона готова до членства в НАТО”, – сказав Байден у витримках з інтерв’ю, опублікованих у п’ятницю на американському каналі CNN. Він сказав, що, на його думку, серед країн-членів НАТО досі немає єдиної думки про те, чи приймати Україну до альянсу «зараз у розпал війни». Якби вони це зробили, то повинні були б захищати кожен дюйм території НАТО. Якби війна тривала, всі партнери НАТО опинилися б у стані війни.

Україна захищається від російської агресивної війни вже понад 16 місяців.

Салліван: результатом саміту не буде вступ до НАТО

Незадовго до цього радник Байдену з національної безпеки Джейк Салліван вже розвіяв надії України на швидкий вступ до західного альянсу. За його словами, Україна не стане членом НАТО у результаті саміту. США однозначно підтримують «політику відкритих дверей», яка означає, що члени НАТО вирішуватимуть разом із Україною, чи вступатиме їй до альянсу. Однак, перш ніж стати членом НАТО, країні доведеться провести додаткові реформи.

Саміт НАТО відбудеться наступного тижня у Вільнюсі, Литва. Президент України Володимир Зеленський також очікується там у середу. Напередодні саміту він неодноразово закликав до того, щоб його країна отримала конкретне запрошення вступити до НАТО.

У НАТО тривають дискусії про те, як саме сподівання України на членство мають бути розглянуті на саміті. За інформацією політичних кіл, такі країни, як Литва та Польща, вимагають, щоб країні пообіцяли прийом відразу після можливого закінчення війни.

Читайте також:  6 людей загинули під час обстрілу Львова на заході України

Ердоган: Україна готова до членства в НАТО

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган також нещодавно висловився за підтримку членства в НАТО. «Україна, безперечно, заслуговує на членство в НАТО», – сказав Ердоган у п’ятницю ввечері після зустрічі з Зеленським у Стамбулі.

Проте інші країни, наприклад Німеччина, не хочуть давати таких обіцянок. Серед іншого, вони зазначають, що членство в НАТО, як і раніше, має бути пов’язане з виконанням певних умов. Наприклад, військові мають перебувати під цивільним та демократичним контролем.

Більшість німців, однак, виступають за те, щоб Україна рано чи пізно вступила до НАТО. Згідно з опитуванням, проведеним інститутом дослідження громадської думки YouGov на замовлення Deutsche Presse-Agentur, 42% виступають за те, щоб це сталося лише після закінчення агресивної війни Росії проти країни. 13% виступають за негайне приєднання під час війни. 29% принципово проти вступу України до Альянсу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я