Участь бундесверу у новій військовій місії ЄС у Нігерії

21
ЄС у Нігерії

Нове розгортання у Західній Африці: Бундесвер надасть солдатів для нової місії ЄС щодо підтримки збройних сил Нігерії у боротьбі з терористами.

«Німеччина візьме суттєву участь», – сказала міністр оборони Крістіна Ламбрехт (СДПН) під час візиту до столиці Ніамей, де перебуває авіабаза бундесверу. Плани, які ще перебувають у стадії реалізації, передбачають, що бундесвер розмістить від імені ЄС двозначне число загалом 250 чоловіків та жінок.

Повітряно-транспортна база вже розширюється і з урахуванням виведення бундесверу з Малі, запланованого до 2024 року, може перетворитися на центральний вузол для подальшої взаємодії. У рамках двосторонньої співпраці Німеччина хоче допомогти збудувати в Нігері військовий госпіталь, який буде відкритий і для цивільного населення, сказав Ламбрехт.

ЄС хоче надати Нігеру сильнішу військову підтримку у боротьбі з терористичними групами та захисті власного населення, тим самим стабілізуючи Сахельський регіон. З цією метою міністри закордонних справ країн ЄС у понеділок ухвалили рішення про початок місії військового партнерства (EUMPM Niger). Місія, спочатку розрахована на три роки, також має допомогти у створенні навчального центру та нового батальйону зв’язку та командної підтримки.

Напередодні оперативне командування Бундесверу звільнило від виконання завдань наприкінці року навчальну місію «Газель», яку переважно забезпечували бойові плавці ВМС. Школа спецназу, створена німецькими солдатами для підготовки до боротьби з терористичними групами та озброєними бандами, тепер буде продовжена іншими країнами.

В даний час близько 70 німецьких солдатів розміщено

На даний час на авіабазі в Ніамеї розміщено близько 70 німецьких солдатів. Однак на щоденній основі їх більш ніж удвічі більше, оскільки військово-транспортні літаки A400M приземляються та злітають із Німеччини, щоб здійснити свої тури над Африкою. Існують і підрядники, наприклад, авіакомпанія, що спеціалізується на перевезенні пацієнтів, яка є частиною військового рятувального ланцюга. База в Ніамеї вже розширюється за рахунок подальшої інфраструктури та додаткового житла.

Читайте також:  ЄС посилить курс політики надання притулку та міграції

В даний час увага західних сил зміщується на сусідній Нігер, який виявився надійнішим партнером після суперечок з військовими правителями Малі. Як приклад наводиться підготовка сил спеціального призначення, яка була визнана успішною і в яку операція «Газель» зробила значний внесок.

«Навчені нігерійські спецназівці добре зарекомендували себе у боротьбі з джихадистами – у країні зафіксовано значно менше нападів із застосуванням насильства, ніж у сусідніх Малі та Буркіна-Фасо», – стверджує Ульф Лессінг, керівник програми із Сахелю Фонду Конрада Аденауера, пов’язаного з ХДС. Питання, якою мірою вакуум влади може виникнути в Сахелі внаслідок ослаблення місії ООН Minusma в Малі, залишається відкритим.

У будь-якому випадку, за словами Лессінга, Росія намагається закріпитися в інших країнах регіону. У листопаді російська військова делегація відвідала столицю Нігеру Ніамей, щоб запропонувати Нігеру зброю, обладнання та навчання. Наскільки реальні російські амбіції щодо Буркіна-Фасо, яка також межує з Нігером і сильно страждає від нападів та голоду, поки що залишається неясним. Під час військового перевороту наприкінці вересня багато мешканців розмахували російськими прапорами.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я