У Росії мобілізують громадян із незнятою судимістю

10

Призовники, які напишуть заяву на альтернативну цивільну службу, так чи інакше можуть потрапити до військ.

У Росії мобілізують громадян із незнятою судимістю

У Росії мобілізують громадян із незнятою судимістю. Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє закликати на військову службу в ході мобілізації засуджених, які мають незняту чи непогашену судимість. У тому числі щодо низки тяжких злочинів. Це випливає із документа, опублікованого на порталі правової інформації.

Коли в Росії мобілізують громадян із незнятою судимістю

Документ вносить зміни до п. 4 ст. 17 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію в Російській Федерації», який забороняв заклик на військову службу громадян, які мають незняту чи непогашену судимість.

У новій версії закону перераховано перелік статей КК, засуджені за якими не зможуть призиватися під час мобілізації:

  • за скоєння злочинів проти статевої недоторканності неповнолітнього;
  • за тероризм (ст. 205-205.5 КК РФ) та захоплення заручників (ст. 206 КК);
  • організацію чи участь у незаконному збройному формуванні/збройному конфлікті з метою, що суперечить інтересам Росії (ст. 208 КК);
  • викрадення судна (ст. 211 КК);
  • незаконне поводження з ядерними матеріалами та їх розкрадання (ст. 220 та 221 КК);
  • держзраду та співробітництво на конфіденційній основі з іноземною державою (ст. 275 та 275.1 КК);
  • шпигунство (ст. 276 КК);
  • злочини проти основ конституційного ладу (ст. 277–279 КК); напади на установи, які користуються міжнародним захистом (ст. 360 КК);
  • за міжнародний тероризм (ст. 361 КК);
  • за екстремізм (ст. 280, 282.1-282.3 КК).

Таким чином, засуджені за іншими статтями можуть бути призвані до армії, зокрема за вбивство. Ця практика узгоджується з тим, що у ПВК Вагнера активно набирають засуджених із різних колоній. Їм обіцяють, що якщо вони виживуть, на них чекає амністія. За заявою Кремля, мобілізація закінчилася наприкінці жовтня. Проте громадяни продовжують отримувати повістки й у листопаді.

Визначено порядок цивільної служби у період мобілізації

Крім того, той самий закон встановлює порядок проходження альтернативної цивільної служби (АГС) після оголошення мобілізації.

Читайте також:  Іран підтвердив постачання безпілотників до Росії

Відповідно до поправок, громадяни, які проходять АГС в організаціях Збройних сил РФ, інших військ, військових формувань та органів як цивільний персонал, після оголошення мобілізації продовжать проходити АГС у цих організаціях.

При цьому тих, хто проходить АГС в організаціях, підвідомчих федеральним та регіональним органам виконавчої влади, тепер також зможуть спрямовувати на фронт. Там вони працюватимуть на посадах цивільного персоналу Збройних сил РФ та інших військових формувань у порядку, що визначається положенням про порядок проходження АГС. Виходить, що ті призовники, які напишуть заяву на альтернативну цивільну службу, так чи інакше можуть потрапити до військ, або на окуповані території.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що в країні мобілізовано 318 тисяч осіб. «Чому 318 тисяч? Бо добровольці йдуть. Кількість добровольців не скорочується», – сказав Путін під час спілкування з волонтерами. За його словами, із цього числа 49 000 чоловіків вже перебувають у військах та виконують бойові завдання. Інші мобілізовані проходять підготовку. За даними Міноборони, 82 000 мобілізованих вже відправлено до зони спеціальної військової операції.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я