у Польщі побоюються напливу мігрантів

16

Стіна на кордоні з Росією – це рішення польської влади, щоб уберегтися від повторення білоруської міграційної кризи.

Польська влада будує стіну на кордоні з Калінінградською областю РФ. Чому потрібна стіна на кордоні з Росією, обґрунтовується кількома причинами. Зокрема, у Польщі побоюються повтору мігрантської кризи, яка спостерігалася на кордоні з Білоруссю, коли Мінськ відправив тисячі біженців із країн Близького Сходу до кордонів ЄС. Детальніше про причини будівництва стіни ведучі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» Маша Майєрс та Дмитро Губін поговорили з головним редактором belprauda.com Іллею Добротвором, який переїхав із Білорусі до Польщі.

Маша Майєрс: Зачекайте, чи маєте ви на увазі цю кризу на кордоні Білорусі, Литви та Польщі, коли туди привезли іракців, ось ця історія?

Ілля Добротвір: Безперечно. Просто тоді білоруська влада дала зелене світло через своїх представників в арабських країнах. І люди, знаючи, що прикордонники чи білоруські служби, які працюють на кордоні, їм допомагатимуть, або заплющуватимуть очі, поїхали просто до Європи. Безумовно, для більшості з них кінцевою точкою не є Польща — це скоріше Німеччина, куди вони орієнтовані. Проте вони їдуть, їдуть і досі.

Якщо говорити про цю проблему, вона не вирішена й досі. Біженці не в такій кількості, але штурмують кордон, намагаються пройти. Постійно у Польщі ми читаємо у місцевих ЗМІ інформацію про те, що хтось був затриманий за допомогу мігрантам. Нещодавно були фотографії відео, яке свідчить про те, що білоруські прикордонники допомагають переходити нелегальним мігрантам кордон. Ми бачили численні свідчення того, як вони перерізають паркан, щоб біженці могли пролізти.

Маша Майєрс: Це справило враження принаймні на мене і, можливо, помилково, що будівництво паркану пов’язане з російсько-українською війною. А ось через цю мігрантську кризу — це історія вже досить стара, хоча справді вона не закінчилася. А у світлі російсько-українського конфлікту є в цьому якась логіка? Чи це все-таки історія винятково ось та про емігрантську кризу на білоруському кордоні?

Читайте також:  "Голоси під уламками" - боротьба з часом

Ілля Добротвір: Якщо ми побачимо реально, що треба робити, подивимося на російське вторгнення в Україну, то навряд чи паркан зупинить танки. Танки цілком спокійно пройдуть через такий вид загородження. Якщо Україна чекає на вторгнення з боку Білорусії, то вона робить мінні поля, робить укріпрайони. Ось це ознаки того, що держава чекає на якийсь удар серйозного, серйозно готується. А паркани вони розраховані скоріше на мігрантів або диверсантів і навіть диверсантів не зупинять.

Але ж поляки готуються воювати. І в разі чого вони готові дати відсіч. Зараз, навіть якщо порівнювати з лютим, Польща абсолютно готова захищати свої східні кордони. Поляки набирають постійно ополчення. Тобто вони відновили фактично армію, якої на лютий не було практично, крім такого обмеженого контингенту. Тепер буквально ще півтора-два роки і взагалі нічого ловити білоруської армії чи російської. Тобто, ніякого вторгнення до Польщі у них просто не вийде. Та й зараз це малоймовірно.

Маша Майєрс: Тобто єдина монолітна позиція, мілітаризація свідомості та фактична мілітаризація суспільства. І при цьому суспільство готове стати стіною та дати відсіч будь-якому агресору?

Ілля Добротвір: Війна в Україні поєднала поляків.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я