У Німеччині поширюється це захворювання

7

Особливо велика кількість людей у ​​Європі цього року страждає від кашлюку. Число випадків також велике в Німеччині. Експерт пояснює, із чим це може бути пов’язано.

У Німеччині поширюється це захворювання. А саме, цього року на кашлюк захворіло значно більше людей, ніж за аналогічний період попередніх років. До середини травня до Інституту Роберта Коха (RKI) було зареєстровано близько 4500 випадків. У 2023 році за той же період було зареєстровано лише близько 1500 випадків. Їхня кількість також різко зросла по всій Європі.

За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), показник у 32 000 випадків, зареєстрованих за перші три місяці цього року, лише трохи нижчий від середнього показника за весь період з 2012 по 2019 рік (близько 38 100).

На думку педіатра та епідеміолога Вікторії Шенфельд із РКІ, це може мати кілька причин. «Існують природні коливання, які означають, що кожні три, чотири, п’ять років можна спостерігати значно вищі цифри.

Можливо, зараз ми скочуємося до чогось подібного», – сказав експерт RKI Німецькому агентству друку. За даними RKI, кожні кілька років кількість випадків кашлюку збільшується і в інших західних країнах.

У Німеччині поширюється кашлюк: чому це захворювання зростає

На думку Шенфельда, зростання також пов’язане з так званим ефектом наздоганяючого розвитку. За словами експерта, під час пандемії корони багато людей не контактували із збудником кашлюку через заходи захисту від інфекції.

Таким чином, імунітет населення знижується, і збудник може поширюватись легше. Це можна спостерігати і за інших інфекційних захворювань. Інша причина може полягати в тому, що сьогодні тести на кашлюк проводяться частіше.

Експерт не вважає розвиток ситуації у Німеччині особливо тривожним. «У нас був рік з великою кількістю захворювань на кашлюк, але були й роки, коли в перших кварталах було більше випадків захворювань на кашлюк».

Читайте також:  Дата слухань з питання про можливу шкоду вакцинації скасовано

Коклюш особливо небезпечний для немовлят

За даними RKI, захворювання часто проявляється тривалим кашлем, який може тривати від кількох тижнів до місяців. Для здорових дорослих без факторів ризику, таких як літній вік, інфекція не дуже небезпечна, пояснив Шенфельд.

У Німеччині поширюється кашлюк – це захворювання найбільше небезпечне для немовлят. Фото: Myriams/pexels.com

Проте для новонароджених: «Коклюш справді небезпечний для немовлят, особливо тих, хто дуже малий, тобто. молодше шести місяців».

Коли немовлята хворіють, багато хто з них приходить до лікарні для спостереження чи лікування. «Ризик для немовлят полягає в тому, що вони не обов’язково з’являються з кашлем, а швидше, як і за багатьох інших захворювань, вони перестають пити і стають слабкими. Замість нападів кашлю вони часто трапляються паузи в диханні, усе це небезпечно». Але смертельні випадки у Німеччині рідкісні.

Коклюш надзвичайно заразний. На думку експерта, важливою є вакцинація. У Німеччині новонародженим у віці двох, чотирьох та одинадцяти місяців рекомендується робити три щеплення. «Проблема в тому, що за кілька років вакцинація вже не працює». Тому повторна вакцинація є важливою, особливо для захисту немовлят від інфекції, сказав Шенфельд.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я