У Google Drive, або, щоб було зрозуміліше, в Google Docs, тепер можна забороняти скачування, копіювання та друк документів.
Будь-який файл, який можна відкрити за допомогою Google Drive (документ, таблицю, презентацію), тепер можна поставити під замок, заборонивши іншим користувачам (з доступом для перегляду або коментування) якимось чином (за винятком створення скріншотів або фотографування на камеру) копіювати його вміст.
Нова опція знаходиться в advanced налаштуваннях діалогу sharing.
Увімкнути її може тільки власник файлу, і тільки через веб-інтерфейс. Після цього всі опції експорту подібних файлів будуть заблоковані, а головне меню матиме такий вигляд.
Функція заборони експорту працюватиме не тільки в Google Drive, а й у застосунках, що використовують офіційний API.
Як керувати доступом до об’єктів
Як заборонити користувачам завантажувати, роздруковувати та копіювати файл?
За замовчуванням редактори спільних файлів можуть:
- надавати доступ іншим користувачам;
- додавати та видаляти окремих користувачів;
- копіювати, роздруковувати та завантажувати файли.
Цей параметр не можна застосувати до всієї папки, але ви можете налаштувати його для окремих файлів у ній.
Щоб заборонити користувачам із правом перегляду або коментування завантажувати, роздруковувати та копіювати файл, виконайте такі дії:
- виберіть файли;
- у правому верхньому кутку вікна, що відкрилося, натисніть “Налаштування доступу”;
- в діалоговому вікні з’явиться вікно з доступами до файлу і знову у верхньому кутку вікна, що відкрилося, натисніть “Налаштування” (знак шестерні);
- встановіть прапорець “Користувачі з правом на редагування зможуть змінювати дозволи та параметри доступу” та “Дозволити читачам і коментаторам документа завантажувати, роздруковувати та копіювати його”;
- натисніть Зберегти зміни;
- натисніть Готово.
Примітка. Ви можете обмежити можливості користувачів копіювати, завантажувати і роздруковувати файли, а також ділитися ними на Google Диску, у Документах, Таблицях і Презентаціях, але ви не можете контролювати інші способи надання доступу до контенту.