Турецькі виборці у Німеччині знову йдуть на вибори

17

У першому турі президентських виборів Реджеп Тайіп Ердоган ледь упустив перемогу. Тепер йому доведеться зустрітися з Кемалем Кілічдароглу у другому турі.

 

Турецькі виборці у Німеччині знову йдуть на вибори

Турецькі виборці у Німеччині з сьогоднішнього дня можуть проголосувати у другому турі президентських виборів. До 24 травня 1,5 мільйона виборців у цій країні, які мають право голосу, мають зробити вибір на виборчих дільницях між чинним президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом і його суперником Кемалем Кілічдароглу з CHP.

Ердоган вважається фаворитом перед другим туром, як у країні, так і за кордоном, після того, як у першому турі 14 травня йому не вистачило абсолютної більшості голосів.

Ердоган закликає голосувати

Той факт, що він випередив свого суперника, також пов’язаний із голосами виборців з-за кордону. З 3,4 мільйона турків, які мешкають за кордоном і мають право голосу, на виборчі дільниці прийшла лише половина. Але 57,7 відсотка із них проголосували за чинного главу держави. Кемаль Кілічдароглу отримав трохи менше ніж 40 відсотків голосів. У Німеччині також проголосував лише кожен другий виборець, який має право голосу, але 65 відсотків із них, за попередніми даними, проголосували за Ердогана. Правляча AKP разом із голосами свого ультранаціоналістичного партнера MHP вже виграла парламентське голосування минулої неділі.

Спостерігачі очікують на аналогічну поведінку виборців за кордоном на майбутніх виборах. Більшість турецьких виборців за кордоном проживають у Німеччині. Вчора Ердоган звернувся до своїх прихильників, подякувавши їм за голоси у першому турі та закликавши голосувати знову. «Кожен із вас уже вигравіював своє ім’я золотими літерами у нашій політичній історії», – написав Ердоган у Твіттері. «Я прошу вас будь-що-будь скористатися своїм демократичним правом».

Читайте також:  Другий тур виборів у Туреччині вступає у гарячу фазу

Експерт: Ердоган робить політику для турків за кордоном

Турки за кордоном вперше змогли проголосувати у 2014 році на спеціально створених виборчих дільницях. Ця схема походить від Ердогану. Це один із системних заходів нинішнього глави держави, спрямованих на мігрантів із Туреччини та їхніх дітей, які народилися за кордоном, пише Синем Адар для Stiftung Wissenschaft und Politik. На відміну від опозиції, Ердоган проводить політику на користь турків за кордоном, що приносить йому плоди у виборчих урнах. У Туреччині можливість голосування у виборчої скриньки за кордоном неодноразово критикувалася, особливо з боку представників опозиції.

На виборах 2018 року близько половини турків у Німеччині, які мали право голосу, скористалися своїм правом голосу. Близько 65 відсотків проголосували за Ердогана. Але навіть у цьому випадку в Федеративній Республіці він показав значно кращий результат, ніж у цілому по країні (близько 53%).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я