Тристоронній саміт по Україні: Макрон, Шольц та Дуду

34
Тристоронній саміт по Україні: Президент Франції Еммануель Макрон прийме сьогодні канцлера Німеччини Олафа Шольца (СДПН) та лідера Польщі Анджея Дуду для участі у тристоронньому саміті у Парижі. Планується спільна вечеря в Єлисейському палаці для обговорення російської агресивної війни проти України, подальшої підтримки Києва та підготовки до саміту НАТО у липні, який має важливе значення для України, йдеться у заяві Берліна.

Макрон спочатку зустрінеться з президентом Польщі, а після прибуття Шольця вони втрьох продовжать обговорення, повідомили у Єлисейському палаці. Цілком імовірно, що йтиметься про військову підтримку України для успішного контрнаступу та гуманітарної допомоги, особливо після руйнування греблі Качівка. Також обговорюватимуться гарантії безпеки, які можуть надати Україні у довгостроковій перспективі для захисту її суверенітету та територіальної цілісності.

Зеленський сподівається на конкретну перспективу вступу до НАТО

На саміті НАТО, який пройде у столиці Литви Вільнюсі 11 та 12 липня, Україна хоче отримати конкретну перспективу вступу до оборонного альянсу. Проте важливі союзники гальмують процес. Протягом приблизно тривалого перехідного періоду обговорюється питання про перетворення існуючої Нато-Української комісії на нову Нато-Українську раду. Такий спільний консультативний форум став би важливим кроком щодо можливості обговорювати з Україною ключові питання безпеки на рівні очей.

Пропозиція про створення нової Нато-Української Ради розглядається як спосіб привернути до себе Україну на саміті у Литві. Український президент Володимир Зеленський насправді сподівається на конкретну перспективу вступу до НАТО. Однак такі країни, як Німеччина та США, досі не хотіли надати її. Одна з причин – страх перед непередбачуваною реакцією Росії, яка намагається запобігти вступу країни до Нато своєю агресивною війною проти України. Зеленський, з іншого боку, одержує підтримку від східних союзників.

Читайте також:  Москва не прагне миру

Путін: Розгортання тактичної ядерної зброї

Тим часом президент Росії Володимир Путін оголосив, що почне перекидання тактичної ядерної зброї в Білорусь, сусідню з Литвою країну, безпосередньо перед самітом НАТО.

Тристоронні зустрічі між Німеччиною, Францією та Польщею називають «Веймарським трикутником», оскільки формат переговорів було засновано у 1991 році у Веймарі, Тюрінгія. Спочатку його головною метою було зближення Польщі та інших східноєвропейських держав із Європейським союзом та НАТО. Згодом формат втратив свою значущість. У лютому 2022 року вперше за багато років було проведено зустріч на найвищому рівні, а в лютому 2023 року – ще одну зустріч на полях Мюнхенської конференції з безпеки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я