Трамп вимагає усунути суддю

8

Адвокати Трампа звинувачують відповідального суддю у упередженості. Цей крок не є несподіваним: екс-президент та його адвокати хочуть якнайбільше затягнути судовий розгляд.

Трамп вимагає усунути суддю

Колишній президент США Дональд Трамп вимагає усунути суддю, яка веде його федеральну справу про спробу фальшування виборів. Адвокати Трампа звернулися до суду Вашингтона з проханням зобов’язати суддю Таню Чуткан взяти самовідведення від участі у розгляді справи. Як обґрунтування вони навели кілька висловлювань Чуткан у минулому і звинуватили її в тому, що вона не дотримується нейтралітету, а підходить до процесу з упередженою думкою.

У Вашингтоні Трампу пред’явлено федеральні звинувачення у спробі фальшування результатів голосування. Йдеться про його багатомісячну кампанію проти своєї поразки на президентських виборах 2020 року, кульмінацією якої став напад його прихильників на Капітолій США 6 січня 2021 року. 77-річного кандидата звинувачують, зокрема, у змові проти США.

Чуткан вже головувала на кількох процесах проти учасників заворушень, які брали участь у штурмі Капітолію в останні місяці. Вона відзначилася суворими вироками. На одному з процесів вона заявила, що учасники заворушень діяли «у сліпій відданості людині, яка, до речі, і сьогодні перебуває на волі». Саме на згадку про Трампа, крім іншого, ображаються і сам республіканець, і його захисники. Сенс цього висловлювання зрозумілий: Трамп, на думку Чуткана, перебуває на волі, але не має бути таким, пишуть вони у клопотанні, поданому у понеділок..

Такий крок Трампа не є несподіванкою. Екс-президент та його адвокати у різний спосіб намагаються затягнути розгляд різних справ проти нього за допомогою судових клопотань. Кандидату в президенти від республіканців пред’явлено загалом чотири різні звинувачення у розпал виборчої кампанії з виборів на можливий другий термін.

Читайте також:  Авіакомпанія Virgin Australia: лотерея за незручні місця

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :